K-Drama

Daha fazla ilgiyi hak eden, hafife alınan Koreli erkek oyuncular

Kore endüstrisi, bir bütün olarak küresel endüstrinin en inanılmaz yeteneklerinden bazılarına sahiptir. Son zamanlarda, aynı şey büyük ölçüde Batı merkezli platformlarda, en önemlisi Oscar’larda kabul ediliyor. Geçen yıl 4 Oscar’ı eve götüren ‘Parasite’ ve bu yıl Oscar’larda “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü kazanan usta aktris Youn Yuh Jung ile Güney Kore dünya sahnesinin ön saflarında yer alıyor. K-Dramas’a gelince, herkes Hyun Bin, Park Seo Joon, Ji chang Wook ve benzerlerini bilir. Bununla birlikte, daha fazla genel ilgiyi hak eden bazı inanılmaz yetenekli Koreli aktörler de var.

Lee Je Hoon

Lee Je Hoon, Kore eğlence endüstrisinin en büyük yıldızlarından biridir ve projeleri hakkında çok titiz davranmasıyla tanınır. Dramalarda olduğundan daha çok filmi var, bu yüzden belki de K-Drama fandomu arasında önemli ölçüde küçümseniyor. Eleştirmenlerce büyük beğeni topladı ve şu anda SBS’de “Taxi Driver” da Kim Do Gi olarak görünüyor.

Lee Sun Gyun

Yetenekli bir güç kaynağı olan Lee Sun Gyun, Güney Kore film ve televizyon endüstrisinde ikonik bir figür, daha da çok, Park ailesinin reisi Park Dong Ik rolüyle Oscar ödüllü ‘Parasite’ rolüyle. Dünyaca ünlü yazar Paulo Coehlo bile IU ile birlikte Park Dong Hoon olarak rol aldığı ‘My Mister’ dizisindeki performansını övdü. Lee Je Hoon gibi, filmografisinde 34’ün üzerinde filmi ve 14 draması da var.

Choi Tae Joon

Choi Tae Joon, ‘Suspicious Partner’ ve ‘The Undateables’ gibi dizilerle tanınıyor ve ‘So I Married An Anti-fan’ın Kore versiyonunda SNSD’den Sooyoung ile küçük ekrana geri dönecek. Bununla birlikte, Choi Tae Joon’un daha fazla ilgiyi hak ettiğini söylemek yetersiz kalır. Choi Tae Joon’un başrol almasının tam zamanı ve sonunda gerçekleşiyor!

Kang Ki Young

Kang Ki Young, herhangi bir K-Drama’yı yüzlerce kez daha iyi hale getiren oyunculardan biridir. Karakterlerini tüm varlığıyla somutlaştırıyor, onları ikonik hale getiriyor ve tüm deneyimi çok daha keyifli hale getiriyor. O, güldüğün, güldüğün ve aynı zamanda dizi bittiğinde en çok özlediğin kişi.

Kwak Si Yang

Kwak Si Yang, sektördeki en çekici oyunculardan biridir ve erkek başrol potansiyeli ile doludur. Son zamanlarda, ‘Redsky’de Büyük Prens Suyang rolünü üstlendi. Birden fazla projede kararlılığını kanıtladı ve hem görselleri hem de yetenekleri için gerçekten daha fazla ilgi ve takdiri hak ediyor.

Lee Soo Hyuk

Lee Soo Hyuk, bu noktada, özellikle bir aktör olarak ne kadar eleştirel beğeni topladığı düşünüldüğünde, suçlu olarak küçümseniyor. Çoğu insan onu, düşman vampir Gwi’yi oynadığı ‘Scholar Who Walks The Night’tan hatırlıyor. Başlangıçta bir model olarak çıkış yapmış olması şaşırtıcı değil çünkü son derece keskin özelliklere ve delici bir bakışa sahip. Yirmili yaşlarından beri yaş ona dokunmamış gibi görünüyor ve yardım edemeyiz, ancak yakında tüm spot ışıklarının üzerinde bir erkek başrol olarak rol almasını diliyoruz. Şimdilik tvN’nin ‘Doom At Your Service’ dizisinde Cha Joo Ik olarak görünecek.

Kaynak
allkpop

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu