Editörün SeçimiK-Drama

Squid Game Yönetmeni Ddakji Oyunu Hakkındaki Tüm Teorilere Açıklık Getirdi

Spoiler Uyarısı

Bu yazı “Squid Game” dizisinin spoiler’ını içermektedir. Yazıyı okumadan önce diziyi izlemenizi tavsiye ederiz.

Netflix’in yeni K-Drama dizisi “Squid Game” beraberinde insanların kafasında bir sürü soru işareti bıraktı. Bu yüzden insanlar diziyle alakalı teoriler üretmeye başladılar.

The Chosun Ilbo ile yaptığı yeni bir röportajda dizinin yönetmeni Hwang Dong Hyuk, hayranlardan gelen kırmızı saç, pazarlamacı ve daha fazlasıyla alakalı soruları yanıtladı. Dizide pazarlamacı, ana karakter Seong Gi Hun (Lee Jung Jae) ile tanışır ve onu geleneksel bir kore oyunu oynamaya davet eder.

Ddakji oyununda iki oyuncununda katlanmış kağıdı olur. Bir oyuncu kağıdını yere koyar ve diğer oyuncu kendi kağıdıyla yerdeki kağıdı ters çevirmeye çalışır. Squid Game’deki bu kağıtlardan birisi mavi diğeri ise kırmızı renktedir. Seong Gi Hun mavi kağıdı seçer.

Squid Game oyununda çalışanlar kırmızı renkte tulumlar giyerken oyuncular mavi renkte ceketler giyiyor. Bunun üzerine izleyiciler, Seong Gi Hun mavi kağıt yerine kırmızı kağıdı seçseydi oyuncu olarak değil de çalışan olarak Squid Game’de yer alacağıyla alakalı teori ürettiler.

Bunun üzerine dizinin yönetmeni bu teoriyle alakalı “Pazarlamacı hakkında birçok teori olduğunu biliyorum. İzleyiciler kesinlikle benden daha yaratıcı.” diyerek sır perdesinin arkasındaki gerçeği açıklamaya devam etti.

Renkler, bir şehir efsanesi olan tuvalet hayaletinden geliyor. Hayalet kırmızı ya da mavi tuvalet kağıdını seçmeni istiyor. Bu hileli bir teklif. Her iki tercih de acılı bir ölümle sonuçlanıyor. Bazı hikayelerde kişi mavi olanı seçerse boğularak, kırmızı olanı seçerse bıçaklanarak öldürülüyor.

Squid Game boyunca oyuncular olasılıkların kendilerine karşı yığıldığı ve bazen tüm seçeneklerin onları ölüme götürdüğü imkansız durumlarla karşı karşıya geldiler. Bu yüzden ddakji oyunu için kırmızı ve mavi mükemmel bir seçimdi.

-Hwang Dong Hyuk

Anlayacağınız ddakji oyunundaki kartların oyuncu veya çalışan olmakla bir alakası yokmuş…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu