K-Medya

Liselilerin saldırısı Sonucunda Hayatını Kaybeden 30 Yaşındaki Adam Kameralara Yakalandı

Lise öğrencilerinin kitlesel saldırısında sonunda hayatını kaybeden kurbanın hikayesi tüm dünyaya mal oldu. Öğrencilere ders veren failler, kurbanın bir şeye takıldığını iddia etti, ancak CCTV günün tüm gerçeklerini yakaladı.

28 Ağustos’ta yayınlanan MBC’nin “Gerçek Hikaye Keşif Ekibi”, 4’ünde Uijeongbu’da şehir merkezindeki bir caddeye yapılan saldırıyı izledi. Saldırı mahallinde yere yığılan 30 yaşlarındaki bir adam, yakınlardaki lise öğrencilerinin fail olarak tanımlanmasının ardından sonunda öldürüldü. Bay A, bir ailenin reisi ve birinin değerli oğluydu.

Bay A, içki partisini bitirdikten sonra işten eve gidiyordu. Yapım ekibine failler hakkında bilgi verildi. Her zaman bir arada oldukları, içki içip yoldan geçenlerle kavga ettikleri ve olayla ilgili şakalar yaptıkları ve merhumu karaladıkları, öfkeyi ateşlediği tespit edildi.

Yapım ekibi, yayın sırasında güvenlik altına alınan CCTV’de şüpheli noktalar buldu. Aniden kavga çıkardılar ve A dirense bile failler saldırmaya devam ettiler ve hayretler içinde kaldılar. Tanık, “Neler olduğunu anlamadım ama mağdur önce şemsiyeyle vurduğu için öğrenci ve arkadaşları kızarak birlikte kişiye vurmaya başladılar. Şemsiyenin çarptığı öğrenci maktulün ayağına vurdu. boyun ve yüz Daha sonra çocukların etrafı sarıldı ve kurban, “Yapmayın. Kes şunu.” dedi ve beş adım sonra yere düştü. CCTV’ye bakarsanız, faillerden biri (mağdura gider) bunu yapamaz. Onu bugün öldürmeliyim,” diye ifade verdi.

Yaslı aile ve fail, A’nın çöktüğü an hakkında çelişkili görüşler ifade ediyor. Saldırganlardan birinin yayınladığı SNS açıklamasında, A’nın uzun bir süre sonra çöktüğünü, ancak bunun CCTV’nin kanıtladığı gerçeğinden farklı olduğunu söyledi. Yakınlarını kaybeden aile, “Saldırı sırasında Bay A, zaten baygındı ve baygın bir şekilde yere yığıldı.” dedi.

Bir itfaiye yetkilisi de, “Polis memurunun kalp masajı yaptığını anlıyorum çünkü kurban olay yerinde bilinçsizdi ve kalp krizi geçirdi.” dedi. Doktor notta, dış darbenin beyin kanamasına neden olduğunu ve kalp durmasından öldüğünü yazdı. Aslında, A’nın boynunun arkasında bir şey tarafından şiddetle vurulduğuna dair açık bir iz vardı.

Yasal video analizi uzmanı Hwang Min-gu, “Faillerden birinin sırtını neredeyse 90 derece bükmesi, yerde bir şeyi yakalama eylemidir.” dedi. “Bir şey aldığını söyleyebilirim, ama ne olduğuna karar vermek zor.” A’yı vuran fail, başka bir trafik kazasında hastaneye kaldırılmış ve olayın ertesi günü ortadan kaybolmuştur.

A’nın 20 yaşındaki gazetecileri, “A, çok içse bile küfür edecek veya iğne yapacak türden biri değil.” dedi. Sadece CCTV görüntülerine bakarak uzun süre öğrencilerin önünde duruyor. “Sanırım uzun süredir elinde tutuyor ve önce vuruyor olmalı.” CCTV’yi tekrar çevirdiğimde, bir öğrencinin yolda arkasından A ile alay edercesine oynadığını gördüm.

Profesör Oh Yoon-sung, “Beyin kanaması nasıl olursa olsun, en önemli şey, kurbanın sonuç olarak ölmüş olmasıdır. CCTV’ye bakarsanız, öğrenciler kurbanları iter ve bir araya toplanır. kavgada, failler etrafa akın ediyor ve tehdit ediyor. Sorumluluk dağılımının etkisidir. Doğrudan dokunmasa bile gücünü mağdura tehditkar davranmak için kullandı. Bu anlamda, gençlerin tipik bir toplu saldırısı.” dedi.

Mürettebat failleri aramaya çalıştı, ancak hepsi röportaj yapmaktan kaçındı. Faillerden biri, “O değil” diyerek yalan söyledi.

Davanın failleri olan iki lise öğrencisi için tutuklama kararı reddedildi. A’nın annesi, “Neden reddedildi? Oğlum vurulduğunda o kadar hastaydı ki ‘Dur, dur’ diye bağırdı ve gerçekten üzüldüm.” dedi.

Avukat Park Sung-bae, “Tutuklama emrinin reddedilmesi, gelecekte darp ve ölüm suçlamalarının tesis edilme olasılığının olmadığı anlamına gelmez.” diyerek, “Ölüm nedeni ortaya çıkarılmalıdır. Failler için ölümün sonuçlarının öngörülebilir olup olmadığı tam olarak doğrulanmalıdır.” dedi.

Kaynak
Newsen

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu