K-MagazinK-Medya

HYBE, ABD’nin Haftalık Dergisi “TIME” Tarafından Yayınlanan Dünyanın En Etkili 100 Şirketinden Biri Seçildi

Hive, Google, Tesla ve Apple ile birlikte Time’ın web sitesinde 27.’de (yerel saat) 2021’de dünyanın en etkili 100 şirketinden biri olarak listelendi. Koreli şirketler arasında Samsung Group ve Hive yer aldı.

Time, dünyanın her yerinden editörlerin, muhabirlerin ve sektör uzmanlarının “dünya üzerinde olağanüstü etkileri” olan şirketleri seçtiğini ve listelediğini söyledi.

Time, “Ekim ayında, Kore’nin en popüler ihracat içeriği olan K-pop’a dayalı olarak son üç yıl içinde Kore’de en büyük kurumsal açıklama yapıldı” dedi. 2005 yılında kurulan HYBE (eski adıyla Big Hit Entertainment), Kore müzik endüstrisinde rekabetçi bir güçsüz (daha az olası takım) ajansıydı.

Zaman geçtikçe, Geçmişteki Disney gibi, Hive, hayran dostu deneyimler ve ürünlerden oluşan bir dünyaya dönüşebilecek sanatçıların IP’lerine (Fikri Mülkiyet Hakları) dikkat ediyor. HYBE, Ocak ayının sonunda YG’ye 60 milyon dolardan fazla (yaklaşık 66,7 milyar KRW) yatırım yaptı ve Nisan ayında itaka Holdings Media Group, Justin Bieberia’yı satın aldı.

Kaynak
naver

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu