K-Medya

Bir Yayıncı Olan Yoo Jae-seok, Geçen Yıl Samsung Life Foundation Aracılığıyla 100 Milyon Won Bağışladı

Vakıf, Ulusal Vergi Servisi tarafından yapılan kamuya açık bir duyuru ile yayınlanan 2020 bağış listesine göre, Yoo Jae-seok geçen yıl Samsung Life Foundation’a 100 milyon won bağışta bulundu. Yoo Jae-seok, aynı miktarı 2019’da vakfa bağışladı. Ayrıca Yoo Jae-seok, geçen yıl Ağustos ayında şiddetli yağmur yaşayan sel mağdurlarına 100 milyon won bağışta bulundu ve geçen yılın başlarında Covid-19’u yenmek için 100 milyon won bağışladı.

1982 yılında Dongbang Sosyal Refah Vakfı olarak başlayan Samsung Life Foundation, Kore’deki en büyük kamu vakfıdır. Başlıca faaliyetler arasında tıbbi (Samsung Tıp Merkezi), çocuk bakımı (Samsung Günlük Bakım Merkezi), sağlıklı gençlik geliştirme projeleri ve Samsung Silver Town ve sosyal akıl sağlığı araştırma enstitülerinin işletilmesi yer almaktadır.

Samsung Life Foundation geçen yıl toplam 42 milyar won topladı. Samsung Electronics, tüm bağışların yarısından fazlasını oluşturan 26,5 milyar won katkıda bulundu. 1.6 milyar won’luk Samsung Display, 1.1 milyar won’luk Samsung C&T ve 600 milyon won’luk Samsung SDI ve Samsung Electro-Mechanics dahil olmak üzere başlıca Samsung bağlı şirketleri bağışta bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu