K-Medya

Girl’s Generation’dan Taeyeon, Kamu İncelemesiyle Nasıl Başa Çıktığını Açıkladı

Taeyeon orantısız bir şekilde ortaya çıkan flört “skandallarından” yüz ifadeleriyle yargılanmaya kadar her şeyle yüzleşti.

Girl’s Generation’ın solisti Taeyeon, 14 yıldır K-Pop endüstrisinin bir parçası olduktan sonra kesinlikle halkın incelemesine yabancı değildi. Hashtag Legend ile yeni bir röportajda Taeyeon, halkın onun hakkında söylediği her şeyle nasıl başa çıktığını açıkladı.

Orantısız flört skandallarından yüz ifadeleri nedeniyle yargılanmaya kadar, Taeyeon son on yılda bununla yüzleşti. Bu kadar popüler bir idol olmanın avantajlarına sahip olması gerekirken, Taeyeon’un popülaritesi aynı zamanda tüm sözleri ve eylemleri için yoğun bir halk incelemesiyle karşı karşıya olduğu anlamına geliyor. Taeyeon, çok tanınmış olmasına rağmen hala çok fazla dikkat çekmeye alışkın olmadığını söylüyor.

“Televizyonda söylediğim veya sosyal medyada yazdığım şeyler haber makalelerine dönüştüğünde veya adım aniden web sitelerinde veya Twitter’da trend olmaya başladığında, gerçekten şaşırıyorum ve birçok insanın dikkatini çektiğini fark ediyorum.”

– Taeyeon

Tabii ki, söz konusu idol yanlış bir şey yapmadığında bile dikkat genellikle olumsuz olabilir. Bununla birlikte, yüz yüze olduğu kamu incelemesinden dolayı hiç baskı veya güvensizlik hissedip hissetmediği sorulduğunda, Taeyeon cevabında olgunluk ve iyimserlik gösterdi. Yıldız, “Bazen baskı hissi olarak karşımıza çıkabilir,” diye açıkladı, “Ama bunu olumlu bir şekilde kullanmak istiyorum.” dedi.

Taeyeon, söylenen şeylerin patlayarak haber makaleleri halinde gelirlerse başkalarına gerçekten yardımcı olabileceğini açıklamaya devam etti. Spesifik örnekler sunmasa da hayranlar, Taeyeon’un sözlerinin ve dürüstlüğünün yıllar içinde ne kadar destekleyici olduğunu çok iyi biliyorlar. 2019’da Instagram’da depresyonu hakkında cesurca açılarak takipçileri şok etti.

Bazı takipçileri onu gerçek duygularını ifşa ettiği için eleştirdiğinde bile Taeyeon geri adım atmadı. Bir Instagram hikayesinde hayranlarına “Depresyondan muzdaripim” dedi ve her türden ruh sağlığı koşullarından muzdarip insanları küçümseyenleri kınamaya devam etti. Sözleri kısa süre sonra tüm dünyadaki medya kuruluşlarını vurdu ve çok sayıda hayran, Taeyeon’un söylediklerinden ne kadar rahatladıklarını paylaştı.

Depresyondan muzdaripim. Şu anda ilaç alıyorum ve iyileşmek için çok çalışıyorum. Bipolar bozukluk veya depresyon olsun, insanlara sadece “tsk” (tüh, vah vah gibi beğenmediğini, hoşlanmadığını gösteren sesler çıkarmak) yapmayın ve onlara olumsuz bakmayın. Hepsi hasta ve acı çeken hastalar.”

– Taeyeon, Haziran 2019

Bu nedenle Taeyeon, Hashtag Legend’e yaptığı tüm incelemelerin bir yük olarak görülebilmesine rağmen, ilgiye minnettar olduğunu söyledi. “Sanırım bu baskı ve yükün üstesinden geldim,” diye açıkladı, “Her şeyi olumlu bir şeye dönüştürerek bakmaya çalıştım.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu