K-Medya

Warner Bros. HYBE’a (Big Hit Entertainment) ~ 450 Milyon Dolarlık Yatırım Yapabilir

Kore medyasında yer alan haberlere göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük medya ve eğlence şirketlerinden biri olan Warner Bros. Entertainment Inc. kısa süre önce isim ve şirket içi değişikliğe giden Big Hit Entertainment yeni adıyla HYBE’a yaklaşık 450 milyon dolarlık yatırım yapabilir.

Yeni bir raporda Herald Economy, Koreli yatırım bankacılarının, Warner Bros.’un HYBE’a toplam 500 milyar KRW’ye (yaklaşık 443 milyon ABD Doları) varan öz sermaye yatırımı yapma sürecinde olduğunu açıkladı.

Warner Bros’un yatırımı, 37,7 milyon aboneye sahip HBO Max aracılığıyla yapacağı iddia ediliyor. Bu yüzden HBO Max’da BTS, TXT ve diğer HYBE gruplarının konserleri ve belgesellerini ileride HBO Max’da görebiliriz. HBO Max ve Warner Bros. WarnerMedia’nın alt şirketleridir, WarnerMedia ise dünyaca ünlü telekomünikasyon devi AT&T’ye bağlıdır.

Bu haberler, HYBE’nin Scooter Braun’un yatırım şirketi Ithaca Holdings ile resmi olarak birleşeceğini açıklamasından kısa bir süre önce ortaya çıktı. Ithaca Holdings, Justin Bieber, Ariana Grande, Demi Lovato ve daha fazlasının arkasındaki yönetim şirketi olan SB Projects’in sahibidir. Kısaca HYBE çok büyük işlere imza atacak gibi duruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu