K-Medya

Kore Müzik Plak Şirketi Endüstrisi Derneği, pop müzik endüstrisinin gelişimi için etkili bir politika hazırlığı çağrısında bulundu.

Kore Müzik Plak Şirketi Endüstrisi Derneği, 6’sında, Kamu İdaresi ve Güvenlik Bakanlığı’nın çevrimiçi politika önerisi ve katılım platformu “Gwanghwamun 1. Cadde” aracılığıyla popüler müzik ekosistemini koruma ve yaratıcıları yönetme konusunda yakın zamanda politikalar önerdiğini söyledi.

Pop müzik ekosistemini korumaya ve yaratıcıları yönetmeye yönelik bir politika olarak, “gösteri salonlarının izin standartlarının değiştirilmesini” ve “sanatçı (popüler müzik) kayıt sisteminin başlatılmasını” önerdi.

Dernek, “Küçük mekanların çoğu normal restoran olarak işletiliyor.” Dedi. “Bunun nedeni, konser salonlarının kayıt kriterlerinin gerçeğe uymamasıdır. Küçük konser salonları için ayrı standartlar oluşturmaya ihtiyaç var. Sanatçı kayıt sistemi şu anda Sanatçı Refah Vakfı tarafından uygulanmasına rağmen, belirsiz kayıt standartları ve sürekli yönetim nedeniyle popüler müzisyenlerin sayısını belirlemek ve araştırmak zor” dedi. “Gerçekçi bir destek politikası ancak sistem gerçeği karşılayacak şekilde iyileştirildiğinde oluşturulabilir.” dedi.

Buna ek olarak, hükümeti pop müzik endüstrisindeki haksız uygulamaları düzenleme konusunda politikalar geliştirmeye çağırdı, “içerik telif haklarının güçlendirilmesi”, “bilet satışları için cezaların güçlendirilmesi” ve “çevrimiçi ve çevrimdışı grafiklerde yasadışı faaliyetler için önlemler alınması” konusunda ısrar etti.

Dernek, “İçerik endüstrisinin gelişimi sürüyor, ancak buna karşı telif hakkı koruması arka planda.” Dedi. “İçerik endüstrisi ancak kamu ve özel sektör telif haklarıyla ilgili sistemlerin ve yasaların eksikliğini iyileştirmek için birlikte çalıştıklarında gelişmeye devam edebilir” dedi. “Mevcut yasa, konser biletlerinin yasadışı işlemlerinin yerinde cezalandırılmasına da izin veriyor. Yasadışı ticaret sadece organizatörlere değil, sanatçılara ve izleyicilere de zarar veriyor.” dedi.

Ayrıca, “Hayatta kalma programları, sıralama programları ve çevrimiçi platform çizelgeleri gibi birçok adaletsizlik zaten tespit edildi, ancak bunları araştırmak için platformdan veri sağlanması gerekiyor.” Dediler. “Ancak, hepsi gizlilik nedeniyle reddediliyor. Öncelikle, soruşturma sırasında kişisel bilgilerin sağlanmasına ilişkin mutabakat hüküm ve koşulları revize edilirse ileride oluşabilecek haksız vakaları önleyebiliriz.” dedi.

Eumrehyup, Kore pop müzik piyasasına çeşitli müzikler getiriyor ve piyasanın dengeli bir şekilde gelişmesine yardımcı olmada rol oynuyor. Bu amaçla hükümet, hükümetin politikalarına ortak bir şekilde yanıt veriyor, kamu yararına yönelik kampanyaları ve projeleri destekliyor ve Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı ve Kore Yaratıcı İçerik Ajansı ile bir “popüler müzik performansı insan gücü destek projesi” yürütüyor.

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam Oy: 0

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu