K-Magazin

SBS “Joseon Exorcist” Bir Haftalığına Yayını İptal Edecek.

Joseon Exorcist‘, Çin sahne malzemelerini kullandığı iddia edilen tarihi ve kültürel çarpıtmaya katkıda bulunduğu için eleştiriler aldı. Bu durum sponsorların dramına bırakmasına yol açtı. Sungshin Kadın Üniversitesi‘nden Profesör Seo Kyung Duk, dizinin içeriklerinin kalıcı bir tarihsel ve kültürel etki bırakabileceğini iddia ettiği için dizinin sorumsuzca tarihi ele aldığı iddiasıyla ilgili konuştu.

24 Mart’ta SBS, tartışma hakkında konuştu ve dizinin bir hafta yayınlanmayacağını belirtti. “Gerçek insanlarla ve tarihle uğraşırken, onlara daha detaylı bakmalı ve onları incelemeliydik, ancak bunu yapamadığımız için sonsuz bir sorumluluk hissediyoruz. Birinci ve ikinci bölümler için VOD’lar Şimdiye kadar yayınlanan videolar revize edilene kadar askıya alınacak. Ayrıca tüm içeriği yeniden düzenlemek için önümüzdeki hafta yayını iptal edeceğiz.

SBS ayrıca özür diledi, “Gelecekte yayınlanacak ‘Joseon Exorcist’in prodüksiyon sürecinde içeriği derinlemesine inceleyerek izleyicilere herhangi bir rahatsızlık hissettirmemek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Joseon Exorcist’in yapımcıları ayrıca Çin sanatı ve diğer sahne malzemeleri ile yanlış anlaşılmalara neden oldukları için özür dilediler ve söz konusu tartışmalı tüm sahneleri silmeye söz verdiler.

Tartışma hakkındaki düşüncelerin neler?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu