K-Medya

BTS, tüm dünyadaki gençlerin temsilcileri olarak 76. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda konuşuyor

20 Eylül EST sabahı BTS, 76. Birleşmiş Milletler Genel Kuruluna2021 SDG Moment‘ (2021 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Momenti) oturumunda konuk konuşmacı olarak katıldı ve burada bugünün gençlerinin temsilcileri olarak tüm dünyada meclise hitap ettiler. Dünya!

Bu oturum için BTS, toplantıya hem konuk konuşmacı olarak hem de Güney Kore’nin gelecek nesiller ve kültür için özel elçileri olarak katıldı. Güney Kore başkanı Moon Jae In, sunumlarından önce BTS üyelerini kişisel olarak tanıttı ve onlara “dünya çapında en sevilen sanatçı” dedi.

BTS üyelerinin yedisi de sahnede durdu ve birlikte dünyanın COVID-19’a tepkisi, günümüz gençliği ve gelecekleri ile gençlerin iklim değişikliği hedeflerini ilerletmedeki rolü gibi konuları ele alan bir sunum yaptı.

Ayrıca BTS sahneye çıktı ve New York City’deki Birleşmiş Milletler merkezinden kaydedilen hit single’ları “Permission To Dance”in tarihi performansını sergiledi!

BTS’in sunumları sırasında belirttiği kilit mesaj şuydu: Bugünün gençleri “kayıp nesil” değil “hoş geldin nesil” olarak tanınmayı hak ediyor. BTS’in mesajına katılıyor musunuz?

Kaynak
allkpop

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu