K-MagazinK-Medya

MLD Entertainment, “En İyi Uzmanlarla Dolu” 3 Şirketi Satın Alıyor

‘MLD Entertainment’ işini agresif bir şekilde genişletecek. M&A’yı satın alacağını ve birçok uzmanı işe alacağını duyurdu.

MLD, 23’ünde BM Entertainment (CEO Kim Pyeong-hee), Ar-Ge Şirketi (CEO Choi Seung-yong) ve Double HTN (CEO Lee Hoon-seok) olmak üzere üç eğlence şirketi satın alacağını ve bir etiket sistemi kuracağını duyurdu.

BM Entertainment, müzik endüstrisinin en iyi üreticilerinden biri olan CEO Kim Pyeong-hee tarafından yönetiliyor. Kim şarkıcılar Kim Hyun-chul, Yuri Box, Lee Ki-chan ve Park Hye-kyung’un yapımcılığını üstlendi.

Ar-Ge Şirketi, CEO Choi Seung-yong tarafından kuruldu. Şarkıcılar Chun Myung-hoon, Lisa, Butterfly, Snooper ve komedyen Ahn Il-kwon’a aittir.

Double HTN yeni bir şirkettir. CEO Lee Hoon-seok tarafından kuruldu. Woollim Entertainment Management’ta direktör olarak görev yaptı. Kısa süre önce ‘SG Wanna Be’ Kim Yong-joon ve çaylak aktör Lee Sang-joon’u işe aldı.

Shim Hwa-seok ayrıca MLD yönetim bölümüne katılacak. NH Entertainment’ın direktörü ve Global H’nin CEO’su olarak görev yaptı. 2005’ten beri Lim Chang-jung, U-Kiss, Laboum, Yumi, The Ray ve Onion’un yönetim ve pazarlamasından sorumlu.

MLD ayrıca yönetim kurulu başkanı Ryu Jae-hyun’u işe aldı. Ryu, 17 yıl boyunca Yıldız İmparatorluğu’nda görev yaptı. Jewelry, VOS, Children of the Empire, Nine Muses ve Impact gibi yıldızlar üretti.

MLD CEO’su Lee Hyung-jin, “MLD ve NH’yi bağlı şirketlerinin altındaki özel etiketlerle bağlayarak yüksek sinerji yaratmak için aktif olarak işbirliği yapacağız. Tam desteğimizi esirgemeyeceğiz.” dedi.

Bu arada MLD, Momoland, T1419 ve aktör Yeonwoo’yu içeren bir şirkettir. Küresel BT şirketi NH ile büyük ölçekli bir yatırım anlaşması vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu