Editörün SeçimiK-Magazin
Trend

BLINK’ler ayağa kalktı! Malezyalı rapçi Namewee’den BLACKPINK’e cinsel saldırı içeren rap şarkısı!

BLINK’ler ayağa kalktı! BLACKPINK hayranlarını sinirlendiren olay ne?

Malezya’nın kötü çocuk rapçisi Namewee’nin tartışmalara yol açması ve yasalara aykırı davranmasıyla biliniyor, ancak süperstar K-pop grubu BLACKPINK hayranları için son yaptığıyla bir adım daha ileri gitti.

Malezyalı rapçi Namewee, 28 Mayıs’ta ‘You Know Who Is My Father?’ adlı rap şarkısında BLACKPINK‘e cinsel hakaret ederek BLINK’leri oldukça sinirlendirdi. Şarkı sözlerinde ‘Her zaman BLACKPINK’e bak ve mastürbasyon yap!’ gibi iğrenç, mide bulandırıcı ırkçı, cinsel hakaretler bulunmakta. Üstelik bu Namewee’nin ilk olayı değil!

Malaysian rapper Namewee pictured with a model from the

BLACKPINK hayranları veya BLINK, YouTube video sayfasını ve Namewee’nin Instagram hesabını idollerine saygı duymasını talep eden mesajlarla doldurdu. Bazıları, K-pop grubunun adını izinsiz kullanmak için videoyu da bildirdi.
9.900’den fazla beğeni toplayan bir yorumda “Respect Blackpink, Respect Rose, Respect Jisoo, Respect Lisa, Respect Jennie” vardı.
Birçok hayran ayrıca Namewee’nin BLACKPINK’ten resmi bir özür dilemesini istiyor.

Bu da yetmezmiş gibi bir de kendisine görüntülenme kazandırdığı için BLINK’lere alaycı bir de mesaj atarak BLINK’leri iyice çıldırttı!

Türkçe çevirisi: “Merhaba BLACKPINK fanları. Bana görüntülenme kazandırdığınız için teşekkür ederim 🙏. Lütfen devam edin. How you like that that that that… 😜

Bazı hayranlar, diğerlerini sayfanın daha fazla tıklanmaması konusunda uyardı.
Meksika, Guadalajara’dan 18 yaşındaki bir öğrenci olan Lix Lee, “Blink topluluğu hayranlardan videoyu bildirmelerini istiyor ve ben de videoyu tıklamadan bildirdiğimden emin oldum” diyor. “Şarkısını dinlemeyeceğim çünkü bu sadece yayın sayısı için iyi olur.”
Kore Ulusal Sanat Üniversitesi’nde kültürel teori ve sanat tarihi profesörü olan Michael Hurt, Blinks’in neden kızdığının anlaşılabilir olduğunu, ancak destanın sadece tartışmalı rapçilerin eline geçeceğini söyledi.
“Ateşli ve sapık mizahla ün kazanan bir sanatçının K-pop grubu hakkında bu sözleri yazması şaşırtıcı değil” dedi.
“Bir bakıma iltifat olarak bu olay Blackpink’in ne kadar ünlü olduğunu gösteriyor ve bugün K-pop’un ne kadar küresel olduğunu kanıtlıyor” diye ekledi.

BLACKPINK, dünya çapındaki en başarılı K-pop gruplarından biridir ve son zamanlarda PSY ve BTS’den sonra Birleşik Krallık’ta ikinci bir sertifikalı single’a sahip olan üçüncü K-pop ismi olmuştur.
Kız grubunun toplam net değeri 34 milyon ABD doları ve Twitter, Facebook ve YouTube’da toplam 84 milyondan fazla takipçisi var. Ekim ayında Netflix’te yayınlanan Blackpink: Light Up the Sky adlı bir belgeselde yer aldılar.
Hurt, K-pop endüstrisinin, erişimi yurtdışında büyüdükçe türünün kontrolünü daha fazla kaybedeceğini söyledi.
BLACKPINK hayranlarının şu anda yapması gereken en iyi şey, Namewee’nin tüm tartışmalardan faydalanması için daha fazla oksijen vermemek” dedi.BTS hayranlarının Jimin’e benzemek için plastik cerrahiye 100.000 dolardan fazla harcayan beyaz İngiliz hayranı görmezden geldiği gibi, yavaş yavaş ölmesine izin vermelisiniz.”

Bu, Namewee’nin ilk kışkırtıcı olayı değil!
2015 şarkısı K-pop Idol’ün müzik videosunda, “o kadar yakışıklı ki büyükannen bile çıldırmış” bir şarkıcı olmak için estetik ameliyat geçiren bir K-pop şarkıcısını canlandırıyor.
6,7 milyondan fazla kez izlenen video, kadın ünlülerin cinselleştirilmiş birçok görüntüsünü içeriyordu. Namewee şarkının bir yerinde “Çılgınlığa kapılmanı, benim için ağlamanı, benim için soyunmanı izlemekten zevk alıyorum” diyor.

Lütfen kızlarımızı koruyalım, videoya disslike atıp rapor edelim. İşte o mide bulandırıcı şarkı ve klibi!

Not: Şarkı cinsel içerikli olduğu için18 yaş altındakilerin izlemesini tavsiye etmiyoruz.

Kaynak
scmp

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu