K-LİSTE

Canlı seyirci önünde performans sergileme şansı henüz uygun olmayan 4. nesil idol grupları

Küresel COVID-19 salgınının günlük hayatın her alanını sarsmasının üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti. K-Pop dünyası da geçen yıl bazı dramatik değişikliklere uğradı ve pandeminin en büyük sonuçlarından birinin tüm canlı şovların, konserlerin ve seyirci içeren etkinliklerin yasaklanması olduğu tartışılabilir.

COVID-19 salgınının ilk dalgası Güney Kore’yi Şubat-Mart 2020 arasında vurdu. Sonuç olarak, K-Pop’un parlak, genç yeni yeteneklerinden bazıları – 4. neslin yetenekleri – önde performans sergileme şansı bulamadı. ilk çıkışlarından bu yana canlı bir izleyici kitlesi!

İşte 4. neslin parlayan yeni yeteneklerinden bazıları, sahnede gerçek hayranlarının önünde performans sergileyebilecekleri günü bekliyorlar. K-Pop’un COVID-19 salgınına, özellikle de çaylaklara adapte olma yollarından bazıları nelerdir?

1.CRAVITY (Çıkış: 14 Nisan 2020)

Şans eseri, Starship Entertainment’ın çaylak erkek grubu CRAVITY‘nin bir avuç üyesi, dördü Mnet hayatta kalma programı ‘Produce X 101‘e katıldığı için canlı bir sahne önünde performans göstermenin nasıl bir şey olduğunu deneyimleme şansı buldu. ‘. Eski X1 üyeleri Hyeongjun ve Minhee’nin Gocheok Sky Dome’da bir konser verme deneyimi bile var! Ancak Serim, Allen, Woobin, Taeyoung ve Sungmin gibi üyeler için canlı hayranların önünde performans sergileme deneyimi biraz daha beklemek zorunda kalacak.

2. Weeekly (Çıkış: 30 Haziran 2020)

Bir vitrin, hayran buluşmaları veya festivaller gibi canlı etkinlikler aracılığıyla hayranlarını ve halkı selamlamak yerine, 2020-2021’de çıkış yapan çaylak gruplar hayranlarıyla iletişim kurmanın yaratıcı yollarını buldular. Çıkışlarından kısa bir süre sonra, Weeekly‘nin kızları, teknoloji kullanımıyla hayranlarıyla iletişim halinde olan küresel fan iletişimi platformu Weverse’ye katıldı.

3. MCND (27 Şubat 2020)

4.nesil çaylak erkek grubu MCND, video hayran işareti etkinliklerinin yeni icat edilen hayran deneyimini test eden ilk K-Pop gruplarından biri olarak biliniyor! MCND geçen yılın Şubat ayında çıkış yaptığı anda, COVID-19 salgın dalgası Güney Kore’yi vurdu. Sonuç olarak, erkeklerin ajansı TOP Media, günümüzün en popüler çevrimiçi deneyimlerinden birini harekete geçirmek için küresel K-Pop mekanlarıyla ortaklık kurmaya karar verdi. Ardından, 2021 Şubat’ında, MCND nihayet ilk canlı hayran imza etkinliğini başlatma şansı buldu! Bu olay hem sanatçılar hem de hayranları için unutulmazdı ve onlara ilk kez yüz yüze görüşme şansı verdi.

4. P1Harmony (Çıkış: 28 Ekim 2020)

FNC Entertainment’ın en yeni çaylak erkek grubu P1Harmony, ‘P1Harmony: Yeni Bir Dünya Başlıyor’ adlı bir tiyatro filminin prömiyerini yaparak tamamen yenilikçi, çıkış öncesi bir tanıtım yöntemini benimsedi! P1Harmony, adını böylesine benzersiz bir şekilde duyurduktan sonra, canlı izleyiciler önünde sahnede durabilecekleri günü beklerken hayranlarıyla iletişim kurmanın farklı yollarını da buldular, örneğin Weverse aracılığıyla hayranlarla etkileşime girerek, kendi kendine yapılan içerik ve daha fazlasıyla büyüler.

5. STAYC (Çıkış: 12 Kasım 2020)

Black Eyed Pilseung’un el yapımı ilk kız grubu STAYC, dünya çapında ikinci COVID-19 dalgasının zirvesinde çıkış yaptıktan sonra halkın dikkatini yaratıcı yeni yollarla çekmeyi başardı. Hayranlar, STAYC kızlarının YouTube’da ve diğer eğlence platformlarında yer aldığı çok sayıda eğlenceli ve benzersiz çevrimiçi ortak çalışma bulabilir.

6. aespa (Çıkış: 17 Kasım 2020)

SM Entertainment’ın 6 yıldır uzun zamandır beklenen ilk yeni kız grubunun çıkışından bu yana neredeyse yarım yıl geçti! Ancak hem Kore’de hem de dünyadaki pek çok hayran için 4 üyeli çaylak kız grubu hala gizem içinde kalıyor. Aespa kızları hayranlarını birkaç YouTube videosu aracılığıyla selamladı, ancak birçok hayran, grubun yakında SM Entertainment liderliğindeki hayran iletişim platformu Bubble’da aktif olmasını istiyor.

T1419 (İlk Çıkış: 11 Ocak 2021)

Ajans MLD Entertainment’ın T1419’u aynı anda Kore, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde başlatma planlarına rağmen, T1419‘un çocukları isimlerini dünyaya duyurmak için henüz Güney Kore dışına seyahat edemediler. Grup bunun yerine çeşitli çevrimiçi konserler aracılığıyla küresel izleyicilerle buluşmayı seçti.

8. PURPLE K!SS (Çıkış: 15 Mart 2021)

RBW Entertainment, çıkış öncesi tekli yayınlar da dahil olmak üzere benzersiz çıkış öncesi içerikle çaylak kız grubu PURPLE K!SS‘yi akıllıca tanıttı. İlk çıkışlarından sonra grup, güçlü performanslarını çevrimiçi vitrinler ve etkinlikler aracılığıyla sergilemeyi seçti, ancak birçok hayran, kadınların cazibelerini en kısa sürede sahnede canlı olarak ortaya çıkardığını görmeyi umuyor!

9. ENHYPEN (Çıkış: 30 Kasım 2020)

Çaylak erkek grubu ENHYPEN bu listede nadir görülen bir durumdur! Çocuklar, çıkışlarından bu yana ilk kez hayranlarıyla canlı bir fan toplantısı yapma şansı buldular, bu yılın Şubat ayında 1. hayran buluşmaları olan ‘EN-CONNECT‘ ile geri döndüler. Hayranların önünde performans sergileme ve ilk elden deneyimlerinin ardından ENHYPEN, “Çevrimiçi ve çevrimdışı etkinlik arasındaki enerji farkı çok büyük.” Dedi.

10. WEi (Çıkış: 5 Ekim 2020)

OUI Entertainment’ın ilk erkek grubu WEi, CRAVITY’nin erkek çocuklarıyla benzer nedenlerle başka bir nadir vakayı işaret ediyor. WEi’nin her bir üyesinin çıkışlarından önce bir seçme programına katıldığı biliniyor: Kim Dong Han ve Jang Dae Hyun ‘Produce 101’ 2. sezonuna katıldı, Kim Jun Seo ve Yoo Yong Ha MBC’nin ‘Under Nineteen’ programına katıldı. ve Kim Yo Han ve Kang Seok Hwa, ‘Produce X 101’de yer aldı. Kang Seok Hwa dışındaki tüm üyeler proje gruplarında promosyon yapma deneyimine sahiptir: JBJ, Rainz, 1THE9 ve X1. Bununla birlikte, CRAVITY gibi, WEi üyelerinin de bir grup olarak hayranlarının önünde düzgün bir şekilde performans sergileme şansı yoktu.

11. TREASURE (Çıkış: 7 Ağustos 2020)

YG Entertainment’ın kendi erkek grubu olan ‘Treasure Box’ projesi sırasında, tüm yarışmacılar canlı bir seyirci önünde yarışarak performans deneyimlerini geliştirme fırsatı buldular. TREASURE finalistleri ayrıca hayranlarının önünde “Going Crazy” nin çıkış öncesi bir performans sergiledi ve hem şarkı hem de performans hem sanatçılar hem de hayranları için çok özel olmaya devam ediyor. Ama tıpkı WEi gibi, TREASURE da kendi grup isimleriyle ve kendi şarkılarıyla canlı bir seyirci önünde performans gösterebilmeleri için bir süre beklemek zorunda kalacak.

Kaynak
allkpop

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu