K-Magazin

‘My Roommate Is A Gumiho’ Dizisi Çin’deki Tüm Ürün Yerleşimlerini Kaldırmaya Karar Verdi

TvN dizisi ‘My Roommate Is A Gumiho‘, bütün ürün yerleştirmeleri kaldırmaya karar verdi.

Star News‘den bir habere göre, ‘My Roommate Is A Gumiho‘nun yapım ekibi, dizideki tüm Çin markalı ürünleri düzenlemeye karar verdi.

Görünüşe göre yapım ekibi, Çinli netizenlerin Hanbok ve Kimchi’nin Çinli olduğunu mantıksız bir şekilde iddia ettiği son tartışmayı dikkate aldı.

Daha önce ‘My Roommate Is A Gumiho”nun Netflix’in Çince versiyonu olan Çinli OTT servisi iQIYI tarafından üretileceği bildirilmişti.

Dizi, Çinli şirketler tarafından yatırılmış ve Kore ile Çin arasında bir ortak yapım olsa da, dizinin yapım ekibinin Çinli yapım şirketi tarafından baskı altına alınması bekleniyor.

Koreli netizenler arasında Çin karşıtı duyarlılığın artmasıyla birlikte, Çinli prodüksiyon şirketinden ‘My Roommate Is A Gumiho‘nun alacağı baskı ve etki konusunda endişeler var.

Daha önce, Şubat ayında yayınlanan tvN dizisi ‘True Beauty’ye karşı birçok eleştiri vardı. Pek çok Koreli netizen, dizide çok fazla Çinli ürün yerleştirme reklamı olduğunu ve özellikle de Kore geleneğinin kendilerinin olduğunu iddia eden Çinli netizenlerin artan sorunu karşısında ne kadar rahatsız olduklarını ifade ettiler.

Ayrıca ‘Vincenzo‘, dizi karakterlere Çinli bir şirketin ürettiği anlık ‘Bibimbap‘ı yediklerini gösterdiğinde de eleştirilere maruz kaldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu