K-Magazin

Son zamanlarda, (G) I-DLE’nin MelOn grafik sıralaması hakkında konuşan bir gönderi, Koreli netizenler arasında dikkat çekiyor

24 Şubat’ta, bir çevrimiçi toplulukta “K-Pop grubunda bir okul zorbasının etkisi” başlıklı bir gönderi oluşturuldu. Gönderide MelOn 24 Hits grafiğinin bir fotoğrafı yer aldı ve sıralamadaki değişikliği vurguladı.

Gönderiyi oluşturan netizen, (G) I-DLE’nin 19. ve 24. sıradaki grafik sıralamasını gösterdi. Netizen, (G) I-DLE’ın “HWAA” şarkısının okul zorbalığı tartışmasından sonra sıralamada büyük ölçüde düştüğüne dikkat çekti.

Aslında, parça ilk yayınlandığında, “HWAA” çeşitli müzik şovlarında bir numara oldu ve müzik listelerinde üst sıralarda yer aldı. Melon 24 Hits listelerine göre, “HWAA” 19 Şubat’ta 24 numaraya, 24’ünde 38 numaraya geriledi.

Gönderiye yanıt olarak Koreli netizenler, “O şarkıyı çalma listemden de çıkardım”, “Bu şarkıyı artık dinlemiyorum,” “Bu şarkı eski, değil mi?” “Bir süre önce yayınlanmış olmasına rağmen, şarkının sadece beş günde ondan fazla sıra düşmesi normal değil, özellikle sıralamada zirvede olan bir idol grubu için.” yorumlarında bulundular.

Daha önce, (G) I-DLE’den Soojin ve Cube Entertainment, 22 Şubat’ta okul zorbalığı iddiaları hakkında bir açıklama yaptı. Hem idol grubu üyesi hem de ajans, Soojin’in okula giderken asi olduğunu kabul etti, ancak okul zorbası olduğu iddialarını reddetti.

İddiaları yalanlayan açıklamaya rağmen, bazıları sanatçının yaptığı açıklamadan memnun değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu