K-Magazin

IU’nun zorbalığa maruz kalma hikayesi, geçmişte okul zorbası olduğu iddia edilen çeşitli ünlülerin haberleriyle yeniden gün yüzüne çıkıyor.

Son zamanlarda, eğlence endüstrisinde yer alan ünlülerin isimlerinin de karıştığı okul zorbalığıyla ilgili çeşitli tartışmalar yaşandı. Ünlüler tarafından okul zorbalığına maruz kaldıklarını iddia eden çeşitli netizenler var. Bu iddiaların bir kısmının yanlış olduğu kanıtlandı, ancak eğlence endüstrisi bu iddiaların birçoğundan hala muzdarip.

Tam da bu tartışmaların ortasında, IU’nın zorbalığa uğradığı hikayesi bir kez daha gün ışığına çıktı. IU geçen yıl sahne arkası görüntülerini de yayınladığı “Sekiz” için video klibi çekmişti.

Videoda, IU’ın klibi çatıda çektiği görüldü. Klipte, daha büyük öğrenciler tarafından zorbalığa maruz kaldığı zamanları anlattı ve okul zorbalığına izin verilmemesi gerektiğini vurguladı.

Bir görevli IU’ya ,”gençken hiç çatıya sürüklendin mi?” diye sordu IU utangaç bir şekilde yanıtladı, “Birkaç kez çatıya sürüklendim”, daha sonra öğrenciyken maruz kaldığı zorbalığı anlatmaya devam etti.

IU sözlerine şu şekilde devam etti, “Ben ilkokuldayken okul üniforması giyen yaşça büyük erkekler ve kızlar arkadaşlarıma ve bana gelirdi. Bisikletimizi sürerken bizi itip bisikletlerimizi alırlardı, bizi korkutarak para isterlerdi. İlkokuldaydım, bu yüzden param bile yoktu. “

Sonra IU, kaşlarını çatarak sert bir yüz ifadesi takındı ve kollarıyla “X” çizdi, “Okul zorbalığı yok” diye bağırdı ve birkaç kez okul zorbalığının kötü olduğunu vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu