K-Magazin

Yoo Jae-seok, MC benzeri becerilerini gösterdi.

28 Ağustos’ta yayınlanan MBC’nin “What Are You Doing If You Play” programında, Yoo Jae-seok bir haber sunucusuna dönüştü ve aniden saat 22’de canlı haberlere girdi. Yayın günü vesilesiyle yapım ekibinin hazırladığı sürpriz kameraya aldandım.

Sangam MBC’ye gelen Yoo Jae-seok, bir eğlence ajansı değil, bir haber ajansına yöneldi. Gösterinin hiçbir bölümünü bilmeyen Yoo Jae-seok, canlı haber stüdyosuna gelmesi için yapım ekibi tarafından yönetildi. O zaman, eğlence bürosunun PD’si değil, haber bürosunun PD’si ortaya çıktı ve Yoo Jae-seok’a, “Yayın Günü’nü anmak için özel bir sunucu olarak haberlere ev sahipliği yaptığınızı duydum.” dedi.

Yoo, durum kabul edilebilir değilmiş gibi tekrar tekrar sordu ama paniğe kapılacak zaman yoktu. Haberleri 10 dakika içinde yayınlamaya hazır olmam gerekiyordu. Yoo, hazırladığı takım elbise pantolonunu değiştirmeden stüdyoya girdi ve haber ajansının PD’sinin yönlendirmesine göre durumu hızla kavradı.

Güleceğinden endişe duyduğunu ifade eden Yoo Jae-seok, yüzünde bir gülümsemeyle saat 10’da haberleri yayınlamaya başladı. Sadece provaya değil, aynı zamanda taslağa bakmak için zamanın olmamasına rağmen, haberleri net telaffuz ve doğru teslimat ile sunmaya başladı. Bunu gerçek zamanlı olarak izleyen haber ajansının yapımcısı da “Ben asla hata yapmam. İyisin” dedi.

Yoo Jae-seok’un barındırma becerileri, çeşitli haberlerin kısa sürede teslim edilmesini gerektiren kısa haberlerde de parladı. Yoo Jae-seok aynı anda hem bilgilendiriciyi hem de taslağı izledi ve yayın saatini belirledi. Sarmal bir canlı yayının ortasında bir yayın kazası olmadan sona erdi.

“Ulusal MC” Yoo Jae-seok olarak çekilebilecek sürpriz bir kameraydı. İzleyiciler bunun sürpriz bir kamera olduğunu bilmiyordu. Yoo Jae-seok, hem canlı yayının aciliyetini hem de başarılı ilerlemeden kurtulmayı aynı anda sağlayarak sürpriz kameranın eğlencesini artırdı.

Bu arada, 4 Eylül’de yayınlanacak olan “What Are You Doing If You Play”de Haha ve Jung Joon-ha, Yoo Jae-seok’un batonunu devralacak ve sunucuya dönüşecek.

Kaynak
Newsen

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu