K-Magazin

Kim So Hye’nin Ajansı Okulda Yaşanan Şiddeti Suçlayanın Aslında Fail Olduğunu Açıkladı

Kim So Hye’nin ajansı, aktrise karşı yapılan okul şiddeti suçlamalarını çevreleyen polis soruşturması hakkında bir güncelleme paylaştı.

Şubat ayında kimliği belirsiz bir kişi çevrimiçi bir toplulukta Kim So Hye’nin ortaokulda okulda şiddet faili olduğunu yazdı. O sırada, Kim So Hye’nin ajansı S&P Entertainment  , gönderiyi paylaşan kişi hakkında polisten soruşturma talep etti.

27 Temmuz’da ajans, gönderiyi oluşturan kişinin iddiaları hakkında yalan söylediğini kabul ettiğini ortaya koyan yeni bir bildiri yayınladı:

”Merhaba, biz S&P Entertainment.

Şubat 2021’de bir çevrimiçi topluluğa yüklenen gönderiyle ilgili bir şikayette bulunduk ve inceleme talep ettik.

Polis soruşturmasıyla ilgili güncellemelerin yanı sıra davanın gerçekliğini de sağlayacağız.

Kim So Hye’nin çıkışının ardından, okulda şiddet mağduru oldukları iddiasıyla birkaç kötü niyetli gönderi çevrimiçi olarak yüklendi ve ajansın yasal işlem başlatma sürecinde, söylentileri yayan kişinin yeri belirlendi.

Kişi, söylentiyi doğru olup olmadığını teyit etmeden meraktan yüklediklerini belirtti. Gönderi içeriğinin asılsız olduğu polis soruşturmasıyla ortaya çıkınca, müsamaha isteyip yazılı özür dilediler.

Yapılan son polis soruşturmasında söylentiyi ilk çıkaran kişi tespit edildi ve zanlı karakola giderek söylenti paylaşımlarını ve yorumlarını uydurduğunu belirtti.

Zorbalığa uğradığını iddia eden zanlının aslında Kim So Hye’nin ortaokuldayken mağdur olduğu bir okul şiddeti vakasının faillerinden biri olduğu tespit edildi.

Soruşturma sürecinde suçlarını itiraf eden zanlı, soruşturma makamlarına, kötü niyetli söylentileri küçükken kıskançlıklarından dolayı yayınladıklarını, yaptıklarından pişmanlık duyduklarını ve düşündüklerini belirten yazılı bir özür diledi.

Yukarıdakinden farklı bir vakada, Kim So Hye ortaokulun ilk yılındayken, farklı bir okuldan bir öğrenciyle bir yanlış anlaşılma ve tartışma yaşadı ve bu da okulda şiddeti önleme komitesinin açılmasına yol açtı. Ancak o sırada öğrenciyle doğrudan görüşmüş, onlardan özür dilemiş ve bir konuşma yoluyla yanlış anlamalarını çözmüştür.

Yukarıdaki öğrencinin durumunda, yazının doğrudan yazarı olmamasına rağmen bu olay sırasında istemeden yetiştirildikleri ve bu nedenle zarar ve rahatsızlık yaşamak zorunda kalmaları konusunda yüreğimiz sızladı. Bir kez daha içtenlikle özür dileriz.

Bu olay sayesinde, Kim So Hye gençlik günlerinden itibaren yaptıklarına bakacak ve daha iyi bir yetişkin olarak daha gelişmiş ve daha olgun bir versiyonunu göstermek için çok çalışacak.”

Ajans ayrıca, yukarıda gösterilen kararlılığının verimli olabilmesi için oyuncuya mümkün olan her şekilde tam destek sözü veriyor.

”Ayrıca, asılsız söylentileri yayan veya çoğaltan,hakaret veya iftira içeren veya oyuncumuzu cinsel tacize uğratan her türlü kötü niyetli paylaşıma karşı taviz vermeden aktif olarak yasal önlemleri almaya devam edeceğiz.”

Teşekkürler.

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam Oy: 0

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu