K-LİSTE

Muhtemelen Bilmediğiniz Webtoon’a Dayalı 11 K-Drama

Webtoon’u bilmeyenleriniz için.bunlar temelde çevrimiçi çizgi romanlardır.Bir bölüm yazar tarafından haftalık olarak yayınlanır ve bu haftalık güncellemelere abone olan milyonlarca okuyucu vardır. Princess Hours, Full house, Itaewon Class, Uncanny Counter ve True Beauty gibi bazı ünlü K-Dramalar webtoona dayalı.

İşte Webtoon’a dayalı 11 K-Drama:

1.Lucky Romance

”Lucky Romance” Kim Dal Nim tarafından yazılan webtoon’a dayanmaktadır. 15 Şubat 2014’te yayınlandı ve 22 Kasım 2014’e kadar yayınlandı. Webtoon,Choi Yoon Kyo tarafından yazılan bir K-dramasına uyarlandı ve dizi 25 Mayıs 2016’da Yayınladı. Başrollerini Ryu Jun Yeol ve Hwang Jung Eum’un paylaştığı hikaye,küçük kız kardeşinin hastane masraflarını desteklemek için çok çalışan Bo Nui (Hwang Jung Eum) adlı bir kadını konu alıyor.Bir dahi ve oyun şirketinin sahibi olan Soo Ho (Ryu Jun Yeol)ile tanışır.İkili,farklılıklarına rağmen birbirlerine aşık olurlar.

2.The Item

MBC’nin ”The Item” filmi, Min Hyung ve Kim Joon Seok tarafından yazılan orjinal webtoon’a dayanmaktadır. Webtoon, fantezi ve gerilim türünün bir sonucu olarak bir başarı.Webtoon’un ilk bölümü ilk olarak Mart 2017’de yayınlandı ve dizi 11 Şubat 2019’da yayınlandı. Joo Ji Hoon ve Jin Se Yoon rol aldı. Hikaye,süper güçlerin sergilendiği belirli bir öğenin ardındaki gerçeği bulmak için hayatını riske atan Kang Gon (Joo Ji Hoon) adında ateşli bir savcı hakkındadır. Joo Ji Hoon”un iradeli ama sıcak kalpli Kang Gon’u canlandırması çok unutulmaz.

3.Her Private Life

”Her Private Life” Kim Jae Wook ve Park Min Young’un başrollerini paylaştığı popüler bir dizi ve oldukça başarılı olmasına rağmen, birçok kişi kitabın 2017’de Kim Sung Yeon tarafından yazılan bir romana dayandığını öğrenince şaşırdı. Romanın başarısının bir sonucu olarak, daha sonra 2019’da bir webtoon’a uyarlandı.

4. Extraordinary You

K-Drama ”Extraordinary You”,Eun Dan Oh (Kim Hye Yoon) adında bir yardımcı karakterin dördüncü duvarı kırdığı bir çizgi roman içinde’ki dünyayı anlatıyor. Çizgi romandaki yerini anlamaya başlar ve çaresizce kaderini değiştirmek ister. Bu drama, Moo Ryoo tarafından yazılan webtoon’dan uyrlanmıştır ve orjinal olarak olarak ”July Found by Chance”(edebi başlık) olarak adlandırılmıştır.İlk olarak 2018’in Ocak ayında ve K-Drama 2 Ekim 2019’da yayınlandı.

5.Dinner Mate

Bu dizi,Park Shi In tarafından yazılan ve ”Birlikte Akşam Yemeği Yemek İster misiniz?” başlıklı webtoon’dan uyarlanmıştır.Webtton 2013’te yayınlandı ve dizi 25 Mayıs 2020’de yayınlandı. Okuyucuların ilgisini çeken basit ama ferahlatıcı bir konseptti. İyileştirici drama ”Dinner Mate” bir psikiyatr rolünde Song Seung Heon ve bir medya şirketinde çalışan Seo Ji Hye’yi canlandırıyor. İkili şans eseri bir araya gelir ve hayatlarında olup biten her şeyi tartışarak birlikte düzenli akşam yemekleri yemeye karar verir.

6.City Hunter

”City Hunter” Lee Min Ho ve Park Min Young’un rol aldığı Güney Kore’de büyük başarı elde etti ve bir webtoon’a dayanmasa da, dizinin çok başarılı bir Jaon Manga serisine dayandığını bilmek insanları şaşırtabilir. Bir anime dizisi,bir Hong Kong filmi, video oyunu ve sonunda bir Kore draması olarak geliştirildi. K-Drama 25 Mayıs 2011’de gösterime girdi ve sadece Kore’de değil, Avrupa’da çok sevilmeye devam etti.

7.Mystic Pop-Up Bar

”Mystic Pop-Up Bar” ,Hwang Jung Eum, Yook Sung Jae ve Choi Won Young2u başkalarının hayatındaki her türlü iç acıyı iyileştirmeye çalışan üç kişiyi canlandırıyor;bu onların adına intikam almayı da içerir.Dizi 1 Haziran 2016’da yayınlanan Bae Hye Soo’nun yazdığı webtoon’a dayanıyor. Dizi pek öyle görünmüyor. ancak aksiyon, aşk, intikam, fantezi gibi her unsurdan biraz var Webtoon’un ve dramanın başarılı olmasına şaşmamalı.

8.Clean With Passion For Now

Dizi, Aengo tarafından yazılan webtoon’a dayanmaktadır.Drama ve webtoon,hem romantizm hem de komedi komedi unsurları içeren bir dilim hayat hikayesi olması açısından zevkliydi. İki ana başrolü seçme ve webtoon’daki karakterlerin hissini özetleme konusunda harika bir iş çıkardılar.Onların çekiciliği ve kimyası küçük ekrana yayıldı. ”Clean With Passion For Now” temizliği pek önemsemeyen Gil Oh Sol olarak Kim Yoo Jung’u ve miyofobiden muzdarip zengin bir CEO olan Yoon Kyun Sang’ı canlandırıyor.İkili kişiliklerde çatışır, ancak birbirlerine güvenebilirler ve bu’da onları aşık eder.

9. Taxı Driver

”Taxi Driver”, bu listedeki webtoon tabanlı yeni K-dizilerinden biridir. Bu yıldız Lee Je Hoon Kim Do Ki,kimin işi yardım etmektir ezilen insanlar intikam almak taksi sürücüsü olarak. Dizi, Carlos tarafından yazılan ve Lee Jae Jin tarafından çizilen webtoon’a dayanmaktadır.Dizi, aksiyon ve dövüş sahneleriyle dolu ve izlemesi oldukça keyif verici.Webtoon ayrıca,eylemi haraket halinde görememesine rağmen onu eğlenceli kılan cesur ve karanlık bir hisse sahiptir.Bu açıkça,onu yapanların ne kadar yetenekli olduğunun kanıtıdır.

10.Incomplete Life

Webtoon,Yoon Tae Ho tarafından yazılmıştır ve hayatın bu sıradan bölümünü gösterebildiği esprili ve ilişkililendirilebilir yolların bir sonucu olarak,insanlar bunun bir K-Drama dizisi haline getirilebileceğini duymaktan heyecan duydular. Bu drama,sıradan işyeri insanlarının gerçek hayattaki zorluklarını ve başarılarını tasvir edebildiği için ülkeyi kasıp kavurdu.

11.Navillera

Webtoon’un başlığı da ”Navillera” olup Hun tarafından yazılmıştır ve Ji Min tarafından gösterilmiştir. Webtoon 20172de yayınlandı. ve bir dramay dönüştürülmek için oldukça hızlı bir şekilde alındı. Resmi olarak 22 Mart 2021’de Netflix’te yayınlandı ve olumlu tepkiler alıyor.

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam Oy: 0

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu