İdoller

BTS’den Jimin ve En İyi Brand King Gücü, Online Lüks Ürünleri Satan GQ Korea, SBS Biz ve Elle Japan Gibi Medya Kuruluşlarında Öne Çıkıyor

İdoller marka itibar sıralamasında 28 ay üst üste en üst üste en üst sıralarda yer alan tanınmış bir küresel moda ikonu olan Jimin, resmi bir marka elçisi olmasa bile (henüz) tüm kıyafetlerini satıyor.

Son derece lüks marka Louis Vuitton, BTS’i markanın yeni küresel elçisi olarak seçtiklerini açıkladı. Böyle bir duyurunun ardından BTS dünya çapında manşetlere çıkarken, belirli bir üye sahip olduğu en güçlü marka gücü için medyanın dikkatini çekmeye başladı; Brand Power King’den başkası değil, Park Jimin.

Resmi bir marka elçiliğinin bu şekilde duyurulmasından önce bile Jimin, birkaç farklı durumda moda ürünlerini sattığı için haberlere ulaştı. Hem Kore’de hem de yurtdışında giderek daha fazla medya kuruluşu Jimin’in marka gücünü vurguluyor ve bildirildiği gibi marka satışlarına önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

GQ Korea, BTS’in Louis Vuitton ve McDonalds ile yaptığı gibi marka işbirlikleri hakkında yakın zamanda yayınlanan bir makalede, Jimin’in marka gücünü vurguladı. GQ Korea’ya göre, “Jimin, Mart 2021’de BTS You Quiz On The Block örünümünde Jimin tarafından giyilen LV triko ve kolye gibi Louis Vuitton ürünlerini her giydiğinde satışların artmasına neden olmasıyla ünlü.”

GQ Korea, erkekler için stil, bakım, fitness, en iyi ürünler, seyahat yerleri ve daha fazlası hakkında en son ipuçları ve tavsiyeler sunan bir erkek dergisidir. GQ, benzersiz tarz, kültür ve ötesi kapsamı ile erkeklere daha keskin görünmeleri ve daha akıllı yaşamaları için ilham verdi.

Bir diğer yerel medya da, K-pop idollerinin lüks markaların elçisi olarak ortaya çıkmasının nedenini açıklayan bir haber yapan SBS Biz. BTS’i örnek olarak kullanırken SBS Biz, Jimin’in marka gücünün altını çizdi ve 850.000 Kore won değerinde bir Louis Vuitton gömleğinin sadece Güney Kore’de değil, ABD ve Fransa dahil tüm ülkelerde satılmasına neden oldu. Bu, 23 Nisan’da Louis Vuitton’un sanat yönetmeni Virgil Abloh ile kısa bir röportaj sırasında gömleğini giyerken görülmesinden sonra oldu.

SBS Biz, eski adıyla SBS CNBC, Güney Kore’de 24 saat açık bir iş haberleri kanalıdır.

Bu, Jimin’in Louis Vuitton ürünlerinin çevrimiçi olarak çılgınca satılmasına neden olduğu ilk olay değil.

Ocak 2021’de Jimin’in Kore, ABD, İngiltere, Kanada, Japonya ve Fransa siteleri dahil 16 ülkede markanın 2021 FW çevrimiçi Defilesi sırasında giydiği Louis Vuitton erkek kazağını 1.37M KRW değerinde sattığı bildirildi.

Daha sonra Mart 2021’de Jimin, Louis Vuitton Black Inside Out Crewneck Sweatshirt ve LV Friends kolyesinin satılmasına neden olarak manşetlere girdi.

Nisan 2021’de daha yeni bir haberde Jimin, 32 ülkede Louis Vuitton’ın sanat yönetmeni Virgil Abloh ile yaptığı röportajda giydiği Louis Vuitton tişörtünü sattı.

Son olarak Jimin, “Vincenzo” dizisindeki Koreli en iyi aktör Song Joonki’nin tarzıyla ilgili hikayelerinde Jimin ve V’den bahseden Elle Japan’ın da dikkatini çekti. Elle Japan’a göre, “Donanma giysisi ve pijama Güney Koreli EVENIE markasından. BTS’den Jimin ve V bunu çekimlerde giyerek marka tanınırlığının artmasına neden oldu. ” Jimin, 2019’da Run BTS’in çekimleri sırasında Evenie pijama giydi ve şirketin resmi web sitesinde her boyutta satıldı.

Elle Japan, moda, güzellik, sağlık ve eğlenceye odaklanan bir yaşam tarzı dergisidir.

Jimin’in, eşsiz moda etkisi ve eşsiz bir marka gücü göz önüne alındığında, dokunduğu veya giydiği her şeyle daha fazla alışveriş çılgınlığına neden olmaya devam etmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu