İdollerK-Pop GruplarKadın GruplarKadın İdoller

Momoland Grup Tanıtımı – Momoland Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bu yazıda K-Pop’ın yükselen genç kız grubu Momoland hakkında her şeyi öğreneceksiniz. Momoland üyeleri kaç yaşında? Momoland üyelerinin boyları ne kadar? Momoland ne demek? Momoland grubu hangi şirkete bağlı? gibi tüm soruları cevapladık. Keyifli okumalar.

Momoland Grubu Nasıl Kuruldu?

MOMOLAND (Korece: 모모 랜드; Japonca: モ モ ラ ン ド) MLD Entertainment altında altı üyeli bir kız grubudur. Başlangıçta yedi kişiden oluşan, hayatta kalma gerçeklik şovu Finding Momoland ile oluşturuldu ve 10 Kasım 2016’da mini albüm Welcome to Momoland ile resmi olarak çıkış yaptı.

2017’de gruba 28 Mart’ta Daisy ve 9 Nisan’da Taeha olmak üzere iki yeni üye eklendi. Taeha ve Yeonwoo 30 Kasım 2019’da ve Daisy 13 Mayıs 2020’de gruptan ayrıldı.

Momoland’in Anlamı Ne?

Celuv.TV’nin grup röportajına göre, isimlerinin ilk bölümü MOMO, Momo adlı ana karakterin pek çok kişiye umut ve hayal verdiği 1973 yapımı Michael Ende’nin Momo adlı romanından geldi.

İnsanların bir eğlence parkında olduğu gibi zaman zaman gidebilecekleri, oynayabilecekleri ve dinlenebilecekleri bir yerde, özellikle “Merry-Go-Round” (resmi fandom adı) (neşeli dolaşmak ve atlıkarınca anlamına geliyor) olmak üzere çeşitli geziler vardır. Bu nedenle isimleri bir lunapark teması gibidir ve amacı her yaştan ve cinsiyetten insanın müziklerinden zevk alabileceği ve farklı yönlerini gösterebileceği ümidini sağlamaktır.

TARİHÇESİ

(Pre-debut) Çıkış öncesi

Haziran 2016’da Mnet’in hayatta kalma programı Finding Momoland, yedi kişilik bir grubun (Yeonwoo, Hyebin, Jane, Nayun, JooE, Ahin ve Nancy) 10 stajyerden (Daisy, Shinsia ve Heejae dahil) seçildiği bir realite programı başladı. Üyelerin ilk çıkışlarını yapmalarına karar verildi, ancak Nihai Görev için hedef olan 3.000 seyirciyi toplayamadı ve olay yerinde yaklaşık 2.300 seyirci vardı. Böylece resmi çıkışları, tanıtım etkinlikleri, hayran buluşmaları ve sokağa hazırlanmak için bir süre ertelendi.

26 Ekim 2016’da grup, Happy Mov öğrencilerini Anaokulu inşaat hizmetine katılmaya teşvik etmek için 12-16 Aralık 2017 tarihleri ​​arasında Taipei, Vietnam’daki Pak Luong Köyü’nde gönüllü olan Kore Uluslararası Yardım Geliştirme STK Planı Kore’nin elçileri olarak atandı. Ayrıca grup, köylülere ve Kore-Vietnam kültürüne kültürel bir değişim etkinliği düzenledi ve ilk albümlerinde şarkılarını göstererek köylülere iyi tepkiler gösterdi.

2016: “Welcome to Momoland” İle (Debut) Çıkış

Grubun ilk çıkışı 9 Kasım’da yapıldı. 10 Kasım’da “Jjan Koong Kwang” başlıklı mini albümleri Welcome to Momoland’ı çıkardılar ve ilk çıkışlarını M Countdown ile yaptılar.

2017: Yeni Üyeler Daisy Ve Taeha, “Wonderful Love”, Freeze!

Grup, tvN dizisi “The Liar And His Lover”ın 4 Nisan bölümünde, dizinin kurgusal eğlence ajansı Soul Music aracılığıyla çıkışlarına hazırlanan kadın stajyerleri canlandırdıkları ve hatta ilk başlık parçaları “Jjan Koong Kwang”ın karakter içi performanslarını sergiledikleri bir sahneye bile sahiptiler.

13 Mart’ta, Daisy (başlangıçta Finding Momoland’da yarışmacı ama elenmişti) ve Taeha’nın (eski Produce 101 yarışmacısı) gruba katılacağı ve grubu dokuz üyeye çıkacağı açıklandı. 25 Nisan’da grup The Show aracılığıyla bir geri dönüş yaptı ve ilk single albümleri “Wonderful Love” yayınlandı.

Aynı yıl 3 Haziran’da KBS 2TV Music Bank, 16 Haziran’da dijital single olarak yayınlanan “Wonderful Love” ın EDM versiyonunu çaldı.

22 Temmuz’da grup, The Show’da “Wonderful Love”ın EDM versiyonunu seslendirdi.

22 Ağustos 2017’de ikinci mini albümleri “Freeze!”i çıkardılar ve aynı gün The Show aracılığıyla “Freeze” adlı başlık parçasını piyasaya sürdüler.

2018: “Fun to The World” İle Çığır Açan Başarı Ve Japonya’da (Debut) Çıkış

3 Ocak’ta üçüncü mini albümleri “BBoom BBoom” ile geri dönüş yaptılar. Aynı ay, Rus kız grubu Serebro, MOMOLAND’ı “Mi Mi Mi” adlı şarkılarını “BBoom BBoom” ile çalmakla suçladı.

Şarkının bestecisi Shinsadong Tiger, “bas hattının yaygın olarak retro house veya swing elektronik türlerinde ve 4 stanza akorunda duyulduğuna” işaret ederek iddiaları yalanladı. 11 Ocak’ta Mnet’in M Countdown’da ilk müzik şovu ödülünü kazandılar.

28 Şubat’ta grup, “JJan! Koong! Kwong”, “Freeze”, “Wonderful Love” ve “BBoom BBoom” gibi şarkılarının Japonca versiyonlarından oluşan ilk en iyi albümleri MOMOLAND The Best ~ Korean Ver. ~ Japonya’da yayınlandı. “.

Ardından 28 Şubat – 4 Mart 2018 tarihleri arasında Tokyo ve Osaka’da tanıtım etkinlikleri düzenleyerek dört günde 25.000 seyirci topladılar. Shibuya’daki Tower Records’ta düzenlenen gösteriye yaklaşık 100 medya da katıldı. Grup ayrıca 13 Haziran’da Japonya’da çıkacak ilk single “BBoom BBoom” u yayınlamak için King Records ile anlaşma imzaladı.

Haziran ayında MOMOLAND, “MOMOLAND’ın Saipan Land” adlı ilk reality şovunda rol aldı.

Grup şov için Mayıs ayında Saipan’dayken (Kuzey Mariana Adaları’da bir ada) “BBoom BBoom” Japonca versiyonunun müzik videosu için çekim yaptı. Üyelere 48 saat serbest zaman verildi ve çeşitli aktiviteler ve yemeklerin tadını çıkarmak için yola çıktılar. Ayrıca birbirlerine güveniyorlardı ve bu realite şovu ile yapamadıkları şeyleri ortaya çıkardılar. Show sadece 5 bölümden oluşuyordu.

26 Haziran’da MOMOLAND dördüncü mini albümü Fun to The World ile Shinsadong Tiger tarafından üretilen eğlenceli bir dans parçasıyla geri dönüşünü yaptı ve ayrıca mini albüm Great! ‘Den “BBoom BBoom” u yaptı.

2019: Taeha Ve Yeonwoo’nun Ayrılışı, “Thumbs Up”

20 Mart’ta grup beşinci mini albümleri Show Me ile başlık parçası olarak “I’m So Hot” ile geri döndü.

Taeha ve Daisy, sağlık ve kişisel nedenlerden dolayı geri dönüşe katılmadı.

30 Kasım’da MLD, Daisy ile birlikte Taeha ve Yeonwoo’nun ayrılacağını duyurdu.

10 Aralık’ta ajansları, MOMOLAND’in ay sonunda altı üyeli bir single yayınlayacağını duyurdu. Daha sonra single’ın 30’unda yayınlanacak olan “Thumbs Up” adını doğruladılar.

2020: Daisy’nin ayrılışı “Starry Night” And “Ready or Not”

13 Mayıs’ta MLD, profil fotoğrafı ve sayfası o günün erken saatlerinde sanatçı sayfasından kaldırıldıktan sonra Daisy’nin gruptan ayrıldığını doğruladı, ancak o hala ajansın altında kaldı.

11 Haziran’da MOMOLAND ilk özel albümleri “Starry Night”ı yayınladı.

17 Kasım’da grup üçüncü single albümleri “Ready or Not” u yayınladı.

2021–Günümüz: “Wrap Me In Plastic”

5 Şubat 2021’de grup, Alman EDM üreticisi CHROMANCE ile birlikte “Wrap Me In Plastic” adlı single’ı yayınladı. CHROMANCE’ın aynı isimli single’ının yeni bir versiyonu ve Korece şarkı sözlerini de içeriyor.

Momoland Üyeleri ve Rolleri

MOMOLAND (모모 랜드) şu anda 6 üyeden oluşmaktadır: Hyebin, Jane, Nayun, JooE, Ahin ve Nancy. Grup 10 Kasım 2016’da MLD Entertainment altında çıkış yaptı. 29 Kasım 2019’da Yeonwoo ve Taeha’nın gruptan ayrıldığı açıklandı.

Üyeler

SAHNE ADIGERÇEK ADIDOĞUM TARİHİGRUPTAKİ ROLÜ
Hyebin (해빈) Lee Hye-bin (이혜빈)01.12.1996Lider, Lider Rapçi, Vokalist
Jane (제인) Sung Ji-yeon (성지연)12.20.1997Ana Dansçı, Ana Vokal, Rapçi
Nayun (나윤)Kim Na-yun (김나윤)07.31.1998Vokalist, Rapçi
JooE (주이)Lee Joo-won (이주원)08.18.1999Ana Rapçi, Lider Vokalist, Baş Dansçı, Merkez, Grubun Yüzü
Ahin (아인)Lee Ah-in (이아인)09.27.1999Ana Vokal
Nancy (낸시) Lee Seung-ri (이승리)
Nancy Jewel McDonie
04.13.2000Baş Vokalist, Baş Dansçı, Görsel, Merkez, Maknae

Eski Üyeler

SAHNE ADIGERÇEK ADIDOĞUM TARİHİGRUPTAKİ ROLÜ
Yeonwoo (연우) Lee Da-bin (이다빈)09.01.1996 Ana Rapçi, Vokalist, Görsel, Grubun Yüzü
Taeha (태하) Kim Min-ji (김민지)06.03.1998Ana Vokal
Daisy (데이지)Yoo Jeong-ahn (유정안)01.22.1999 Ana Dansçı, Lider Rapçi, Vokalist

Yazının devamında grup üyelerini daha yakından tanıyacaksınız.

Momoland’in İlk Albümü

“Welcome to Momoland”

Welcome to Momoland, 10 Kasım 2016’da Duble Kick Entertainment tarafından yayınlandı ve grubun ilk uzatmalı oyunu olarak Kakao M tarafından dağıtıldı.

Güney Kore’de Welcome to Momoland, 12 Kasım 2016 haftasında Gaon Albüm Listesi’nde yirmi sekiz numaraya yükseldi. Satılan 1.915 fiziksel kopya ile Kasım 2016’nın en çok satan elli üçüncü albümü oldu.

Albümün tamamını dinleyin:

Momoland’in Diğer Albümleri

Wonderful Love (Tekli)

“Wonderful Love” (어마 어마 해) MOMOLAND’ın ilk single albümüdür. 26 Nisan 2017’de yayınlandı.

Albümün tamamını dinleyin:

Wonderful Love (EDM Ver.) (Tekli)

“Wonderful Love (EDM Ver.)” (어마 어마 해 (EDM Ver.)), MOMOLAND’ın ilk dijital single’ıdır. 16 Haziran 2017’de yayınlandı ve ilk single albümlerinin başlık parçasının remiksidir.

Daha sonra ikinci mini albümleri Freeze! enstrümantal üçüncü mini albümleri Great’e dahil edildi.

Albümün tamamını dinleyin:

Freeze!

Momoland, Nisan 2017’de aynı isimli baş single’ı içeren single albümü Wonderful Love’ı yayınladı. Single’da yeni üyeler Daisy ve Taeha yer aldı. “Wonderful Love” ın yayınlanmasının ardından 8 Ağustos 2017’de grubun ikinci EP’sinin çıkacağı duyuruldu.

EP, 22 Ağustos 2017’de Duble Kick Entertainment tarafından resmi olarak yayınlandı ve Kakao M tarafından grubun üçüncü Ep’si olarak dağıtıldı ve “Freeze” baş single olarak kullanıldı.

Güney Kore’de EP, 27 Ağustos 2017 haftasında Gaon Albüm Listesi’nde on yedi numaraya yükseldi ve zirveye ulaştı. Satılan 2,234 fiziksel kopya ile Ağustos 2017’de en çok satan altmış üçüncü albüm oldu.

Albümün tamamını dinleyin:

Great!

Great! Momoland’ın üçüncü EP albümü. Duble Kick Entertainment tarafından piyasaya sürüldü ve 3 Ocak 2018’de Kakao M tarafından dağıtıldı. EP için Momoland, Shinsadong Tiger, Monster Factory, Pinkmoon ve Beverly Kidz gibi çeşitli yapımcılarla çalıştı. Great! single “Bboom Bboom” ve enstrümantal dahil olmak üzere altı parçadan, diğer üç yeni parça ve önceden yayımlanan single “Wonderful Love” ın (EDM ver.) enstrümantal versiyonundan oluşur. Ticari olarak albüm, Güney Kore’nin Gaon Albüm Listesi’nde üç numaraya kadar yükseldi.

Güney Kore’de, EP, 6 Ocak 2018’de sona eren hafta için Gaon Albüm Listesi’nde yirmi dokuz numaradan giriş yaptı. Sonraki hafta kırk dokuz numaraya düştü. Üçüncü haftasında yirmi numaraya kadar zirveye ulaştı. Ocak 2018’de satılan 5,366 kopya ile Gaon Albüm Listesi’nde en çok satan kırk ilk albüm oldu. Şubat 2018’de, genişletilmiş çalma listesinde üç numaraya kadar yükseldi ve onu Gaon Albüm Tablosunda Momoland’ın en yüksek liste albümü yaptı. Satılan 11.920 kopya ile Şubat 2018’de Gaon Albüm Listesi’nde en çok satan on dördüncü albüm oldu. Nisan 2018 itibarıyla 22.596 kopya satmıştır.

Albümün tamamını dinleyin:

MOMOLAND The Best ~Korean Ver.~ (Japonca)

MOMOLAND The Best ~ Korean Ver. ~, MOMOLAND’ın Kore şarkılarından oluşan ilk Japon albümüdür. 28 Şubat 2018’de üç sürüm halinde piyasaya sürüldü.

BBoom BBoom (Tekli) (Japonca)

“BBoom BBoom”, MOMOLAND’ın ilk Japonca single’ıdır. 13 Haziran 2018’de üç sürüm halinde piyasaya sürüldü.

Fun to The World

EP, Melon ve iTunes dahil olmak üzere çeşitli müzik portalları aracılığıyla 26 Haziran 2018’de yayınlandı.

Güney Kore’de, EP, 30 Haziran 2018 haftasında Gaon Albüm Listesi’nde altıncı sıraya yükseldi. Satılan 9,347 fiziksel kopya ile Haziran 2018’in en çok satan yirminci albümü oldu. Ağustos 2018 itibarıyla 14.498 kopya sattı.

Albümün tamamını dinleyin:

BAAM (Tekli) (Japonca)

“BAAM”, MOMOLAND’ın ikinci Japonca single’ıdır. 7 Kasım 2018’de üç sürüm halinde piyasaya sürüldü.

Show Me

12 Şubat 2019’da, grubun son albümlerinden neredeyse dokuz ay sonra, 6 grubun 20 Mart’ta yeni bir mini albüm çıkaracağı açıklandı. 13 Mart’ta MLD Entertainment, grubun yedi üye ile geri döneceğini, üyeler Daisy ve Taeha’nın ise sağlık ve kişisel nedenlerden dolayı katılmayacağını duyurdu. Ve gelecekte gruba yeniden katılacaklarını söyledi.

EP, 20 Mart 2019’da MLD Entertainment ve Kakao M tarafından MelOn ve Apple Music dahil olmak üzere çeşitli müzik portalları aracılığıyla dijital olarak yayınlandı.

EP, Güney Kore’de 23 Mart 2019’da sona eren hafta için Gaon Albüm Listesi’nde yedi numaradan giriş yaptı. İkinci haftasında yirmi yedi numaraya, üçüncü haftasında da altmış beş numaraya geriledi. Mart 2019’da Gaon Albüm Listesi’nde 9,153 kopya satılarak en çok satan otuz ilk albüm oldu.

Albümün tamamını dinleyin:

Banana Chacha (Tekli)

“Banana Chacha”, MOMOLAND’ın ortak dijital single’ıdır. 3 Nisan 2019’da Kore animasyon dizisi Pororo the Little Penguin için bir karakter şarkısı olarak yayınlandı.

Albümün tamamını dinleyin:

Love Is Only You (MOMOLA) (Tekli)

“Love Is Only You (MOMOLA)” (사랑 은 너 하나 (MOMOLA)), MOMOLAND ve Vietnamlı şarkıcı Erik’in ortak dijital single’ıdır. 7 Mayıs 2019’da yayınlandı.

Albümün tamamını dinleyin:

I’m So Hot (Tekli) (Japonca)

“I’m So Hot”, MOMOLAND’ın üçüncü Japonca single’ı. 8 Mayıs 2019’da single’ı tanıtmak için kullanılan “I’m So Hot” ile yayınlandı. Single, “I’m So Hot” (Show Me’den) ve “Curious” (Great’den!)’in Japonca versiyonlarını içerir.

“I’m So Hot” müzik videosu 30 Mart 2019’da yayınlandı.

Albümün tamamını dinleyin:

Chiri Chiri

Chiri Chiri, Momoland’ın ilk Japon stüdyo albümüdür. 4 Eylül 2019’da King Records tarafından piyasaya sürüldü. Albüm, grubun Japonca single’larını içeriyor – “Bboom Bboom”, “Baam”, “I’m So Hot” ve “Pinky Love”; Momoland’ın daha önce yayınlanan şarkılarının Japonca versiyonları ve yeni parça “Chiri Chiri” ile birlikte.

Ticari olarak albüm Japonya’nın Oricon Albüm Listesi’nde otuz numaraya kadar yükseldi.

Japonya’da, stüdyo albümü Oricon Albüm Listesi’nde otuz numaraya kadar yükseldi ve zirveye ulaştı. 1.669 fiziksel kopya sattı. Chiri Chiri ayrıca Billboard Hot Albums listesinde kırk dokuz numarada yer aldı.

Albümün tamamını dinleyin:

Thumbs Up (Tekli)

“Thumbs Up” bir dans-pop şarkısıdır. Duble Sidekick, Bull $ EyE, Ondine, De view ve Kim Do Da Ri tarafından bestelenmiş ve yazılmıştır. De view, Bull $ EyE ve Ondine yapımcılar olarak görev yaptı.

Albümün tamamını dinleyin:

Tiki Taka (Tekli)

“Tiki Taka” (티키 타카), MOMOLAND’ın ortak dijital single’ıdır. 28 Mayıs 2020’de Kore animasyon dizisi Pororo the Little Penguin için bir karakter şarkısı olarak yayınlandı.

Grubun serinin ikinci ortak single’ı, ilki “Banana Chacha”.

Albümün tamamını dinleyin:

Starry Night (Tekli)

Starry Night, MOMOLAND’ın ilk özel albümüdür. 11 Haziran 2020’de “Starry Night” başlık parçası olarak yayınlandı.

Albümün tamamını dinleyin:

Ready Or Not (Tekli)

“Ready or Not” MOMOLAND’ın üçüncü single albümüdür. 17 Kasım 2020’de yayınlandı.

Albümün tamamını dinleyin:

Wrap Me In Plastic

“Wrap Me In Plastic”, MOMOLAND ve CHROMANCE’ın İngilizce ortak çalışmasıdır. 5 Şubat 2021’de yayınlandı.
Şarkı, orijinal olarak CHROMANCE tarafından yayınlanan şarkının yeni bir versiyonudur ve İngilizce ve Korece sözler içerir.

Albümün tamamını dinleyin:

Momoland’in albümlerini ve şarkılarını tanıdığınıza göre şimdi Momoland’in üyelerini yakından tanıyalım.

Momoland Üyeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

MOMOLAND Fandom Adı: Merry-Go-Round
MOMOLAND Resmi Fan Rengi: –

Momoland Yurt Oda Dağılımı
Hyebin & Nayoun (oda arkadaşları)
Ahin & Daisy & Jane (oda arkadaşları)
Nancy & JooE (oda arkadaşları)
Jane & Daisy (oda arkadaşları)

MOMOLAND Resmi Hesapları:
Official Website (Japan): momoland.jp
Twitter: 
@MMLD_Official / @MMLD_supporters
Twitter (Japan): 
@MOMOLAND_japan
Instagram: 
@momoland_official
Facebook: 
MOMOLANDOfficial
Youtube: 
MOMOLAND / 모락모락 MOMOLAND
V Live: 
MOMOLAND
Fan Cafe: Daum Cafe MOMOLAND
TikTok: 
@momoland_161110

MOMOLAND Üyelerinin Profili:

Hyebin

Doğum Adı: Lee Hye Bin (이혜빈)
Pozisyon: Lider, Ana Rapçi, Vokalist
Doğum Tarihi: 12 Ocak 1996
Burç: Oğlak
Boy: 165 cm (5’5 ″)
Ağırlık: 48 kg (105 lbs)
Kan Grubu: B
Kişilik Türü: ENFP-T
Instagram: @hyebinmm

Hyebin Hakkında Bilgiler

Hyebin’in memleketi Andong, Güney Kore.
Seul Sahne Sanatları Okulu’nda okudu.
Küçük erkek kardeşi var
Takma adlar: Hyebni ve Hyeb Jjang
Cazibesi, kedi yüzü.
Eski bir B2M stajyeri.
Hyebin, 2015’in başlarında Duble Kick’e katıldı.
4 yıl eğitim aldı.
Lego oynamayı seviyor
Hyebin yemek pişirmede iyidir.
En sevdiği renk: Kırmızı.
En sevdiği yemek her şeydir.
En az sevdiği yemek: baharatlı yiyecekler ve beondegi.
Hyebin çok hızlı konuşuyor.
Hyebin çok uyur.
Hyebin en hızlı yiyor.
Hyebin’in özel yeteneği, oyun karakterlerinin ve zombilerin sesle taklit edilmesidir.
Hobileri Nancy ile nintendo oynamak, rilakkuma koleksiyonu, yemek yapmak.
Hyebin’in beli 22 inç. (55,88 cm)
Hyebin bir modeldi.
Hyebin’in çıkış öncesi sahne adı “Cherry” idi.
O, Yeonwoo ve JooE, Kim Youngchul – Andenayon (Wheesung ft.) Müzik videosunda yer aldı.
En az sevdiği şeyler korkutucu şeyler, diyetler ve olumsuz şeylerdir.
Rol modeli Lee Hyori.
O ve Nayun aynı odayı paylaşıyor.
Slogan: Çalışırken / pratik yaparken eğlenin.

Jane

Sahne Adı: Jane (제인)
Gerçek Adı: Sung Ji Yeon (성지연)
Konumu: Ana Dansçı, Vokal, Rapçi
Doğum Günü: 20 Aralık 1997
Burç: Yay
Yükseklik: 167 cm (5’6 ″)
Ağırlık: 44 kg (97 lbs)
Kan Grubu: O
Instagram: @janeeexxyeon / @lamemoire_de_s (Fotoğrafçılık Hesabı)
Youtube: 모하지연 MOHAJIYEON

Jane Hakkında Bilgiler

Jane, Güney Kore’nin Changwon şehrinde doğdu.
Sung Ahyeon adında yedi yaşında küçük bir kız kardeşi var.
HanLim Sanat Okulu’nda okudu.
Jane’in takma adları Sung Jane, Ratatouille, Usami ve Siraegi’dir.
Cazibe Noktası: Işıltılı Gözler
Büyüleyici noktalarının gözleri, bilekleri, ağzının köşeleri olduğunu ve sıcak kalpli olduğunu söylüyor.
En sevdiği müzikler 2NE1’den “Ugly”, “Neo Anim Andwae” ve “Stay Together”, Wonder Girls’ün “Girlfriend” ve “Why So Lonely” ve Infinite’den “Tic Toc”.
FNC ve Source Music’in seçmelerine katıldı ama başaramadı.
Jane, SS Entertainment eski stajyeridir.
Webtoon okumaktan, bisiklete binmekten, günlüğüne yazmaktan, çevrimiçi alışveriş yapmaktan ve fotoğraf çekmekten hoşlanıyor.
Suşi ve perilla yapraklarını çok seviyor.
Domates, susam yağı ve çikolatayı sevmiyor.
Jane çok hız
Jane’in zayıflığı diğer üyeleri öpüyor.
Özel yeteneği, basınçlı pilav tencere izlenimi verebilmesidir.
Infinite L & Sunggyu’nun “Baby’s Breath” adlı eski bir hayran sitesi yöneticisi olduğu ortaya çıktı.
Pastel renkleri, siyahı ve pembe altını seviyor.
Japonca biliyor.
Jane, Dreamcatcher’dan Dami, Oh My Girl’s Binnie, Gfriend’den Yuju, HINAPIA’dan Minkyeung ve Gyeongwon ve Uni.T’nin Yebin’i ile 1997’de bir grupta yer alıyor.
26 Ekim 2020’den 18 Ocak 2021’e kadar her Pazartesi 23:00 KST’de yayınlanan Now Naver’da 풍납동 불 주막 (Pungdapdong Fire Fist) 풍비 박살 (Poongbi Smash) adlı canlı bir radyo danışma programı vardı.
Sloganı: “Dediğini yap!”.
Daisy, Jane ve Ahin’in en pis üyeler olduğunu söyledi.
Ahin ve Daisy ile aynı odayı paylaşıyor.
Üyeler, Jane’in hiç erkek arkadaşı olmayan ve her zaman iyi not alan bir kız türü olduğunu ortaya çıkardı.

Nayun

Sahne Adı: Nayun (나윤)
Doğum Adı: Kim Na Yun (김나윤)
Konumu: Vokal, Rapçi
Doğum Günü: 31 Temmuz 1998
Burç: Aslan
Yükseklik: 168 cm (5’6 ″)
Ağırlık: 48 kg (105 lbs)
Kan Grubu: AB
Instagram: @nayun_nannie

Nayun Hakkında Bilgiler

Memleketi Seul, Güney Kore.
Nayun, Seul Sahne Sanatları Okulu’nda okudu.
O tek çocuktur.
Nayun’un İngilizce adı Michelle.
Cazibesi beyaz teni.
Film izlemeyi ve telefonda konuşmayı çok seviyor.
Genellikle 2-3 saat telefonla konuşuyor. 
İyi bir dinleyici olduğunu ve insanlara danışmanlık yapmayı sevdiğini söyledi.
Nayun’un 4D Kontrast Tılsımıdır.
En büyük gücünün iyi kalpli olması olduğunu söylüyor.
Nayun tüm yemekleri sever, seçici değildir.
Nayun’un uzmanlık alanları çizim, oyunculuk ve resimdir.
Nayun aegyo yapmayı sevmez.
O ve Hyebin bütün gece birbirleriyle konuşmayı seviyor.
Nayun, grubun ortanca annesidir.
Nayun genellikle 2-3 saat telefonla konuşuyor.
Baş dönmesine neden olan iç kulakla ilgili bir bozukluk olan BPPV teşhisi kondu. 1 Temmuz 2018’de sağlığına odaklanmak için geçici bir ara vereceği açıklandı.
Vlive’de “Anniversary Anyway” (2019) adlı bir web dramasında rol alıyor.
Nayun’un en sevdiği MOMOLAND müziği What You Want.
Stray Kids’ten Minho ile arkadaş, onlar sınıf arkadaşıydı.
Suzy onun rol modelidir.
Hyebin ile aynı odayı paylaşıyor.
Sloganı “Hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapalım”.
İdeal tipi: Gülümsemesi güzel, itip çekmeyi iyi yapan kişi.

JooE

Sahne Adı: JooE (주이)
Gerçek Adı: Lee Joo-Won (이주원)
Konumu: Lead Vokalist, Lead Dansçı, Lead Rapper, Merkez, Grubun Yüzü
Doğum Günü: 18 Ağustos 1999
Burç: Aslan
Yükseklik: 164 cm (5’5 ″)
Ağırlık: 45 kg (99 lbs)
Kan Grubu: O
Instagram: @j_oo.e_0en

JooE Hakkında Bilgiler

JooE Seul’de doğdu ama Yangpyeong’da büyüdü.
JooE’nin bir ağabeyi var.
JooE’nin takma adları Ddongju ve ördek.
HanLim Sanat Okulu’nda okudu (9 Şubat 2018’de mezun oldu)
Ağabeyinin adı Lee Min Jae.
Özellik: taklit etmek
Müzik dinlemeyi ve internette gezinmeyi seviyor.
Lisenin ilk yılında burun ameliyatı yaptırdığını itiraf etti. (RADYO YILDIZI)
6. sınıftayken judo öğrendi. (Seul’de baba)
JooE, bir makyaj markası olan Baker7’nin heykelidir.
JooE, Tropicana’nın yüzü ve zaten onlar için reklam yaptı.
BIGBANG onun modelidir.
JooE ellerini çok yıkar.
Özel yeteneği, pencere silme sesini taklit edebilmesidir.
JooE açık sözlü ve dürüst.
Süperstar olmak onun hayalidir.
Nancy ile aynı odada.
JooE’nin bir köpek yavrusu var.
JooE’nin büyüleyici noktası parlak enerjisidir.
Siyah rengi seviyor.
Hyebin, Yeonwoo ve JooE, Kim Youngchul – Andenayon’un (Wheesung ft.) Müzik videosunda yer aldı.
Modayı seviyor.
JooE ayağa kalkıp tırnak kesmeyi sevmez.
JooE, Seo Jang Hoon ile Kakao’nun Friends Marble CF ve Yungjin Glonsan Vermont TVCF’de rol aldı.
“Kim Saeng Min’s Veteran” programına katıldı ve sonunda 18 Eylül 2017 – 5 Ocak 2018 tarihleri ​​arasında sabit kadro üyesi oldu.
9 Şubat 2018’de “Get It Beauty 2018” programına sunucu olarak katıldı.
JooE, okul varyete programı “School Attack 2018” için sunucu olarak atandı.
JooE, Jung Hyung Don ve Jung Se Woon ile birlikte JTBC2’nin “Fallen For You” sunucusundan biridir.
“King of masked singer” da göründü, maskesi “Helicopter” idi.
28 Nisan 2018 tarihinde “Salty Tour” a konuk olarak katıldı.
Sloganı “Bir şeyi yapmaya başladığınızda ve endişelendiğinizde, hiçbir şey iyi olmayacak.”
En sevdiği MOMOLAND müziği Holiday.
İdeal Tip: Eğlenceli, düşünceli ve çekici biri.
Junhoe (IKON) ile “Ben Sana Evet Diyorsun” dedi.

Katıldığı Programlar
Masked Singer
Tropicana Commercial
Baker7
Get It Beauty 2018
Infinite Challenge – Summer Festival
Kim Saeng Min’s Veteran
Kakao’s Friends Marble CF
Yungjin Glonsan Vermont TVCF
Real Men 300
I-Land

Ahin

Sahne Adı: Ahin (아인)
Gerçek Adı: Lee Ah In (이아 인)
Konumu: Ana Vokal
Doğum Günü: 27 Eylül 1999
Burç: Terazi
Yükseklik: 160,1 cm (5’3 ″)
Ağırlık: 44 kg (97 lbs)
Kan Grubu: A
Instagram: @heyitsahin_

Ahin Hakkında Bilgiler

Ahin Güney Kore Wonju’da doğdu.
Sophie adında bir ablası var.
6 yaşından itibaren Çin’de uzun süre yaşadı.
Yurtdışında okurken Cindy ismini kullandı.
Shanghai United International School, Seoul School Of Performing Arts’da okudu.
Lakapları: Wo Ai Ni, Cindy, Sami.
Çince, İngilizce, İspanyolca konuşabiliyor.
Büyüleyici yanı şarkı söyleyen sesi.
Ahin Hıristiyandır.
14 saniyede 100 metre koşabilir.
Gruptaki en çok yiyen o.
2 ay eğitim aldı.
Ahin’in bir pummy (Kkami) var.
Hint pembesi en sevdiği renktir.
Hobileri hayvanlar, filmler, basketbol, ​​koşu, et ve tatlılardır.
Havuç, kereviz ve tripofobiden hoşlanmaz.
Sloganı “Yıldızlar karanlık olmadan parlamaz”.
Ariana Grande, Ahin’in idolü,
Ahin, “King of Mask Singer” da “şans kurabiyesi” olarak göründü.
DIA’dan Somyi onun arkadaşı (31/03 / 19’dan itibaren MMLD instagram gönderisi)
Jane ve Daisy ile aynı odada.
ITZY’den Lia ile arkadaş (Instagram hikayesi).
Ahin, California’da yaşamak istiyor (IG Live 28/06/2020).
Dövme yaptırmayı düşündüğünü ancak 10 yıl sonra pişman olacağından endişelendiğini söyledi. (IG Live 28/06/2020).
MBTI türü INFP’dir (IG Live 28/06/2020).
Okulda en sevdiği konular Coğrafya ve Beden Eğitimi (IG Live 28/06/2020) idi.
Sık sık kestiriyor ve bunlar sırasında 4 saate kadar uyuyor. (IG Live 28/06/2020).
Ahin anaokulunda İngilizce adını (Cindy) aldı, başlangıçta Sophie ismini almak istiyordu, ama onun yerine kız kardeşi aldı. (IG Live 28/06/2020).
Ahin’in kız kardeşi ahin’den bir yaş büyük ve şu anda Hong Kong’da yaşıyor. (IG Live 28/06/2020).
İdeal Tip: Erkekçe, sevecen ve çok çalışan biri. / Bana doğru davranan biri.

Nancy

Sahne Adı: Nancy (낸시)
Gerçek Adı: Nancy Jewel Mcdonie (낸시 맥 도니)
Korece Adı: Lee Geu Roo (이 그루)
Konumu: Lead Vokalist, Lead Dansçı, Görsel, Merkez, Maknae
Doğum tarihi: 13 Nisan 2000
Burç: Koç
Yükseklik: 162 cm (5 ft 3¾ inç)
Ağırlık: 46 kg (101 lbs)
Kan Grubu: O
Instagram: @nancyjewel_mcdonie_

Nancy Hakkında Bilgiler

Güney Kore, Daegu’da doğdu.
Babası Amerikalı ve annesi Koreli.
Brenda adında bir ablası var.
Müzikal bir aileden geliyor; annesi piyanist ve besteci, kız kardeşi çellist. Nancy keman çalabilir.
Nancy’nin takma adları Aenaen, Jonaensi.
Annesi Koreli ama evlendikten sonra ABD vatandaşı oldu ve hala Kore vatandaşlığını korudu. Babası Richard, karışık İrlandalı ve İskoç kökenli bir Amerikalı.
Saçları kumral ve siyah karışımı ve ayrıca siyah gözleri var.
Grubun 2000 doğumlu tek üyesi ve onu grubun en genç üyesi yapıyor.
Küçükken bir lakabı vardı (Ispanak).
Nancy, Amerika Birleşik Devletleri’nde çocukluğunda, amcalarının evinde yaşarken (hala kendi evlerini buldukları için) bir kedi aşığıydı. Askeri bir asker olan amcası, sahip olduğu evcil kedi ve köpekleri ona verdi ama o onları kokulu buldu ve onları yıkamaya karar verdi. Bir banyo seansı sırasında, kedi onu suyla dolu bir küvete yerleştirdiğinde onu kaşıdı. Hâlâ olaydan dolayı izler taşıyor.
Ayrıca kedilere alerjisi var; Çoğu zaman yanına oturduğunda hapşırır.
HanLim Sanat Okulu’nda okudu (9 Şubat 2018’de mezun oldu)
Nancy İngilizce konuşabiliyor ama Korece’nin daha akıcı olduğunu söyledi.
Gençken oyuncu ve modeldi.
Film izlemekten ve Disney müziği söylemekten hoşlanıyor.
Nancy, SNUPER’in “Stand by Me” klibindeki kız ve MC GREE’nin “Dangerous” klibindeki kız oynadı.
Nega Network’te stajyer olmadan önce
6 yıl eğitim aldı, en küçüğüken bile en uzun süre eğitim aldı.
En sevdiği renk bordo rengiydi ama şimdi mavi.
Peynirli yemekleri ve çikolata nane aromasını çok seviyor.
Nancy fil oyuncak bebekleri topluyor.
En sevdiği söz: “aldığınız fırsatları kaçırmayın.”
Hızlıca göz kırpıp iki gözünü de hızlı kırpabiliyor, grubun göz kırpma perisi.
Web müzik draması “Thumbs Light” da rol aldı.
Nancy, Tooniverse’in Nangam School 2. Sezonunun ana kadrosuydu.
“Cutie Pies” adlı hip hop grubundaydı ve Kore’nin Got Talent programında seçmelere katıldı.
KNK Seungjun, MYTEEN Yuvin ve LOONA’dan Hyunjin ile arkadaş.
GFriend´s Eunha, WJSN´s Cheng Xiao, Oh My Girl´s Yooa ve Gugudan´s Nayoung ile “Sunny Girls” adlı bir grubun parçası.
27 Mart 2017’den 1 Haziran 2018’e kadar Nancy, “Pops in Seoul” gösterisine ev sahipliği yaptı.
JooE ile aynı odayı paylaşıyor.
f (x) Krystal onun rol modelidir.
TC Candler “2018’in En Güzel 100 Yüzü” listesinde 18. sırada yer aldı.
Nancy, TC Candler “2020’nin En Güzel 100 Yüzü” listesinde 10. sırada yer aldı.
Nancy, The Boyz’dan Q, Eric ve Sunwoo, Cherry Bullet’ten Jiwon, WJSN’den Dayoung ve AOA’dan Seolhyun, DIA’dan Eunchae ve Elris’ten Yulkyung’la arkadaş.
Vernon’un [SEVENTEEN] çocukluk arkadaşıdır.
Nancy’nin İdeal Tipi: Çok haysiyetli ve hedefleri olan biri.
2019’da Nancy resmen Kore ismini Lee Seung-ri’den Lee Geu-roo’ya değiştirdi.
“Geuroo” büyük ağaç anlamına gelir

Eski Üyeler:

Daisy

Sahne Adı: Daisy (데이지)
Doğum Adı: Yoo Jung-Ahn (유정 안)
Konumu: Ana Dansçı, Lider Rapçi, Vokal
Doğum Günü: 22 Ocak 1999
Burç: Kova
Yükseklik: 163 cm (5 ft 4 inç)
Ağırlık: 44 kg (97 lbs)
Kan Grubu: O

Daisy Hakkında Bilgiler

11 yıl boyunca, Daisy Kanada’da yaşadı, bu yüzden akıcı İngilizce konuşuyor.
Lily adında bir ablası var.
Jamil Lisesi’nde okudu (9 Şubat 2018’de mezun oldu)
Daisy aslen “Finding Momoland” yarışmacısıydı ancak elendi.
Daha sonra 28 Mart 2017 tarihinde gruba Daisy eklendi.
Daisy eski bir JYP stajyeri, neredeyse Sixteen’e (Twice grubunu oluşturan hayatta kalma şovu) katıldı, ancak gösteri başlamadan önce JYP’den ayrıldı.
Daisy’nin küçük bir kız kardeşi var.
Daisy, Momo, Tzuyu ve Chaeyoung gibi çoğu Twice üyesiyle ve April’ın Naeun ve I.O.I’dan Jeon Somi ile yakın.
Alışveriş yapmayı ve film izlemeyi seviyor.
Daisy hamur işi ve ekmeği sever.
En sevdiği tatil Noel.
Daisy’nin en sevdiği renk toprak renkleridir.
Ayakkabı boyu 255 mm.
Pentagon’dan Yuto ile arkadaş.
Daisy’nin küçük elleri ve ayakları var.
Daisy’nin spesiyaliteleri bale ve İngilizce konuşmadır.
Rol modeli HyunA.
Şubat 2019’da Momoland’ın ajansı, iKon’un Şarkıcısı (Yunhyeong) ile çıktığını doğruladı.
Özel nedenlerden dolayı, Daisy mevcut promosyonlarda olmayacak.
29 Kasım 2019’da gelecek planlarının halen tartışılmakta olduğu açıklandı.
Jane’e göre 30 Aralık 2019’daki “Thumbs Up” basın vitrininde, Momoland şimdi 6 üyeli bir gruba dönüştü ve bu da onun da gruptan ayrıldığını ima ediyor.

Yeonwoo

Sahne Adı: Yeonwoo (연우)
Gerçek Adı: Lee Da-Bin (이다 빈)
Konumu: Ana Rapper, Vokal, Görsel, Grubun Yüzü
Doğum Günü: 01 Ağustos 1996
Burç: Aslan
Yükseklik: 170 cm (5’7 ″)
Ağırlık: 50 kg (110 lbs)
Kan Grubu: B
Instagram: @chloelxxlxx
Youtube: Oday’s 연우

Yeonwoo Hakkında Bilgiler

Memleketi Seul, Güney Kore.
Chungju ve Eumseong’da yaşardı.
Yeonwoo’nun bir ablası var.
Eğitim: Seul Sahne Sanatları Okulu
Lakapları Dachilie ve Yeonwoo Neulbo
Cazibe Noktası: Kahkaha
Resim yapmakta iyidir.
Şu anda MLD Entertainment bünyesinde bir oyuncu.
Hobileri film ve anime izlemek, uzanmak ve üyeleri çekmek.
En sevdiği filmler “Dancer in the Dark”, “Farewell My Cari”, “Black” ve “Garden of Words”.
One Piece’den Beyazsakal’ın büyük bir hayranı.
Balık tutmayı sever.
Baharatlı yiyecekler, takoyaki, tavuk ve içme suyunu sever.
El yazısı kötü.
MBK ve Pledis’in eski stajyeri.
Yeonwoo, Kim Youngchul – Andenayon’un (ft. Wheesung) müzik videosunda yer aldı.
Rol modeli Sunmi.
Yeonwoo, Onstyle’ın “Beautiful Life” ve “The Show” programlarında sunucu olarak seçildi
Kore dizisi “Mung Bean Chronicle” (2019) ‘da rol almak için görüşmeler yapıyordu ancak endişeyle boğuştuğu için dizide rol alamadı.
Slogan: “Son günmüş gibi yaşa”.
Gugudan’dan Hana ve Lovelyz’den Jiae ile yakın arkadaş
29 Kasım 2019’da Yeonwoo’nun Momoland’dan ayrıldığı açıklandı.
“Alice” (2020), “Touch” (2020), “Pegasus Market” (2019), “The Great Seducer” (2018) ve “Happy Talk (Sezon 2)” gibi K-Dramalarda rol aldı. (2017).
İngilizce adı Chloe.
Yeonwoo İdeal Tip: “Benden hoşlanmayan ama aslında benden hoşlanan biri.”

Taeha

Sahne Adı: Taeha (태하)
Doğum Adı: Kim Min-Ji (김민지), ancak yasal olarak Kim Tae-Ha (김태하) olarak değiştirdi.
Konumu: Ana Vokal
Doğum Günü: 3 Haziran 1998
Burç: İkizler
Yükseklik: 163 cm (5’4 ″)
Ağırlık: 49 kg (108 lbs)
Kan Grubu: B
Instagram: @tx_xhx
Youtube: Taeha Drama_태하드라마

Taeha Hakkında Bilgiler

Taeha, Güney Kore’nin Jeonju kentinde doğdu.
Taeha’nın gerçek adı aslında Minji’ydi ama sonunda Taeha olarak değiştirdi.
Taeha, JYJ’den Junsu’nun kuzenidir.
Taeha, Nisan 2017’de MOMOLAND’a eklendi.
Tahea eski bir Starship stajyeridir ve neredeyse Cosmic Girls ile çıkış yapacaktı.
Taeha, Cosmic Girls’ün tüm üyeleriyle yakın.
Özelliği: şarkı söyleme; seksi dans.
Hobi: farklı yiyecek çeşitlerini denemek.
Taeha kolayca ağlar.
Taeha sert tokatlarıyla tanınır.
Taeha 5 yıl 4 ay eğitim aldı (Produce 101
Taeha, 2009’da “Superstar K” ye katıldı.
Taeha eski bir “Produce 101” yarışmacısıdır.

Kaynak : kprofiles.com – momoland.fandom.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu