K-Medya

“İdol School”nun Yapım Ekibi Hapis Cezasına Çarptırıldı “Hayatımı Kendime Düşünerek Yaşayacağım.”

Savcılar, Mnet’in “Idol School” seçme programının yapım ekibine oy hilesi nedeniyle hapis cezası talep ettiler.

26’sında, Seul Merkez Bölge Mahkemesi’nde “Idol School” yapım ekibi hakkında bir karar duruşması düzenledi. Savcılık, yapımcı Kim için bir buçuk yıl, yönetmen Kim için bir yıl hapis cezası talep etti.

Savcılık, “Sanık, izleyicilere ve sanatçılara karşı kayıp ve yoksunluk duygusu nedeniyle meselede hafif kabul edilemez.” dedi ve ekledi: “Ancak, sadece 1. sezon olduğu ve sapma miktarının 13 milyon won’dan az olduğu gerçeğini göz önünde bulundurduk.” dedi.

Daha önce “Idol School”dan sorumlu olan yapımcı Kim, izleyiciler için ücretli oyları manipüle etmek suçlamasıyla mahkemeye çıkarıldı. O zamanlar yapım bürosunun müdürü olan Kim de kısmen oylamayı manipüle etmek için komplo kurmakla suçlandı.

Yapımcı Kim tüm suçlamaları kabul etti. “Bu olaydan zarar gören herkesten özür dileyerek her gün pişmanım.” dedi. “Hayatımın geri kalanında, incinen herkese suçlu bir kalple yaşıyacağım.” dedi.

Kim ahlaki sorumluluğu kabul etti. Ancak sanık, oylamada hile yapıldığına dair bilgi aldığını hatırlamadığını söyleyerek suçsuz olduğunu iddia etti.

Son açıklamasında, “Bu çok üzücü, çünkü o zamanlar bir yönetici olarak titizlikle ele almış olsaydım gerçekleşemeyebilirdi” dedi. “Yasal olarak yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum” diye ekledi.

İkilinin ceza duruşması 10 Haziran’da görülecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu