K-Magazin

BTS İngiltere “Brit Awards”da International Group Kategorisinda Aday Gösterildi

BTS İngiltere’nin en prestijli pop müzik ödülüne “Brit Awards” da aday gösterildi. 4.000 seyircili bir gösteri sergileyecek.

İzleyiciler, 11 Mayıs’ta Londra’daki O2 Arena’da, yeni Covid-19 enfeksiyonundan önce olduğu gibi maske takmadan ve mesafeden uzaklaşmadan performansların tadını çıkarabilecekler.

Birleşik Krallık’ta Covid-19’dan bu yana bir yıldan fazla bir süredir ilk büyük ölçekli iç mekan performansı olacak.

İngiliz hükümeti 22 nisanda yaptığı basın açıklamasında, Brit Ödüllerini Covid-19 çağında büyük ölçekli performans olasılığını test eden bir etkinlik araştırma programının parçası olarak düzenleyeceğini söyledi. Ancak, seyirci Covid-19 hızlı testinin olumsuz sonuçlarını sunmasını ve performansın ardından Covid-19 testi yapması istenebilir.

İngiliz hükümeti, 15 Mayıs’ta Wembley Stadyumu’ndaki FA Cup finali için 21.000 seyirci ve Nisan sonu ve Mayıs ayı başlarında Liverpool gece kulüplerinde günde 3.000 seyirciye izin verecek.

Brit Ödülleri için 2.500 bilet Covid-19 kilitlenmesi sırasında çalışmak zorunda kalan önemli Londralı çalışanlara tahsis edilecek ve geri kalanı ödül adaylarına ve müzik endüstrisi yetkililerine verilecek.

BTS, hit şarkıları ‘Dynamite’ ile International Group kategorisine aday gösterildi. Rock grubu Fu Fighters, üç üyeli kardeş grup Haim, hip-hop ikilisi Run the Jewels ve punk grubu Fontaine DC ile kupa için yarışacaklar.

Fu Fighters
Haim
Run the Jewels
Fontaine DC

1977’de başlayan Brit Ödülleri, İngiltere’deki en yüksek müzik otoritesine sahip olan İngiliz Kayıt Endüstrisi Derneği tarafından düzenlenen bir ödül törenidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu