K-Magazin

“K-Pop’ta İlk” ACE, Steve Aoki ve Photocard NFT “Değerli Bir Deneyim Hediyesi” Yayınladı

İdol grubu ACE, Kore’de ilk ve ABD WAX platformu üzerinden Steve Aoki ile bir fotoğraf kartı yayınlayan ilk K-POP sanatçısıdır.

Ajans Bit Interactive ve Swing Entertainment, 19’unda “Ace, dünyanın en iyi merkezi olmayan blok zinciri cüzdan platformu olan WAX’ta Nisan sonunda bir fotoğraflı NFT yayınlayan ilk K-POP sanatçısı olduğunu” duyurdu.

Blockchain tabanlı Non-Fungible Token (NFT), oyunlar, sanat eserleri ve emlak gibi mevcut varlıkları dijital olarak tokenize etmenin bir yoludur. Street Fighter, DJ Deadmau5 ve Game Atari, hayranlardan olumlu tepkiler alan ve dijital tahsilat işlemlerini teşvik eden ‘King of the NFT’ adlı sağlam bir platform olan WAX aracılığıyla NFT’yi yayınladı.NFT’yi piyasaya süren ilk K-POP sanatçısı olan Ace, dünyanın dört bir yanındaki müzik tutkunlarına fotoğraf kartları şeklinde özel ürünler ve deneyimler sunmayı planlıyor.

Ace’in, daha önce ‘Fav Boyz’ single’ında Ace ile birlikte çalışmış olan ünlü yapımcı ve DJ Steve Aoki ile birlikte NFT’yi piyasaya süreceği gerçeği de, Ace’nin küresel etkisini fark etmemizi sağlıyor.

Ace’in fotoğraflı NFT gelirinin bir kısmının, anlam katmak için kar amacı gütmeyen’Asian Women Alliance’a bağışlanması bekleniyor.

Bit Interactive’in CEO’su Kim Hye-im, “Ace ilk çıkışından bu yana yenilikçi bir yol izledi. Bu NFT’nin lansmanı, Ace’in önemli kilometre taşlarından biri olacak. ”“ Bir kadın CEO olarak, kârın bir kısmını’sian Women Alliance ‘organizasyonuna bağışlamaktan mutluluk duyuyorum. Bu bağış, ‘Anti-Asya Nefret Suçları’ ve’AAPI (Asyalı Amerikalılar ve Pasifik Adalılar) ‘topluluklarını destekliyor. “

Ace üyesi Kim Byung-gwan, “Hayranlarımıza yeni ve değerli bir deneyim yaşatmak için çok çalışıyoruz. Ace ve hayranlarının bu proje aracılığıyla NFT dünyasını birlikte keşfedip deneyimleyebileceğini düşünüyorum. “

Ace, 16’sında küresel sanatçı Gray ile uyumlu yeni bir single ‘Down’ yayınlamak gibi çeşitli etkinlikler aracılığıyla küresel müzik hayranlarıyla iletişim kuruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu