K-Magazin
Trend

IU Tarihte En Çok Müzik Şovu Kazanan Koreli Solist Oldu

IU’ya tebrikler!

Kariyerine neredeyse 13 yıl geçmiş olmasına rağmen, IU büyümeye ve büyümeye devam ediyor. Şimdi, resmi olarak tarihte en çok müzik şovu kazanan Koreli solisti taçlandırdı.

IU şarkıları her zaman çok popülerdir ve “Lilac” da bir istisna değildir. Retro pop hit sadece birkaç hafta içinde Kore listelerinde 260’tan fazla Perfect All-Kills kaydetti, bu yüzden müzik şovlarının da fırtınalı olması şaşırtıcı değil – tıpkı IU’nun single’larının çoğu gibi.

11 galibiyetle “Celebrity”, IU’nun müzik şovlarında en çok ödül alan şarkısıdır. Ve onu her biri 10 galibiyetle “Palette” ve “YouI” takip etmektedir. Bu arada, “Lilac”, “BbiBbi”, “Good Day”, “The Red Shoes” ve “Blueming” şimdiye kadar beşten fazla galibiyet aldı.

Ancak IU’nun kariyerinin en önemli galibiyetlerinden biri; 17 Nisan’da “Lilac” MBC’s Show’da altıncı galibiyetini aldığında geldi! IU’nun toplam sayısını 85 galibiyete getiren bu ödül; nihayet IU’yu Kore tarihinin müzik şovlarında en çok ödül alan solist yapıyor!

Rekor, 1990’ların en başarılı Koreli şarkıcısı olarak kabul edilen Kim Gun Mo tarafından yapıldı. Erkek pop ve ballad şarkıcısı, IU’nun yeni rekorundan biri olan toplamda 84 galibiyete sahip.

İlk beşin geri kalanını tamamlayan 71 yaşındaki folk-pop ve trot şarkıcısı Cho Yong Pil; 80 galibiyet elde etti. Eski albüm satış rekoru sahibi Shin Seung Hun 74 galibiyet ve dünya çapında ikon PSY 63 galibiyet elde etti. Bu aynı zamanda IU’yu ilk beş sıradaki tek kadın solist yapıyor.

Kore’nin parlayan yıldızına tebrikler!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu