K-Magazin

İdoller Yöneticileriyle Gerçekten BFF mi? K-Pop Ajans Yönetmenleri Gerçeği Ortaya Çıkarıyor

Birçok K-Pop hayranı, idolleriyle birlikte çalışmayı ve onlarla arkadaş olmayı hayal etti, ama bu gerçekten oluyor mu?

Bir idol menajeri olmayı hayal ettiyseniz, yalnız değilsiniz. Çok sayıda K-Pop hayranı, idolleriyle birlikte çalışmayı ve onlarla arkadaşlık kurmayı hayal etti, ancak idoller ve yöneticileri gerçekten bu kadar yakın mı? İki kıdemli K-Pop ajansı yöneticisi her şeyi açıkladı.

Bu günlerde, Yoon Seon Mi ve Yoon Ho Joon, Kisum ve Filipinler merkezli grup 1st.One gibi solistlerin arkasındaki 2019’da kurulan FirstOne Entertainment’ın iş direktörleridir. Ancak ondan önce, Wonder Girls, 2PM ve Miss A gibi sanatçıların sorumluluğunu üstlenerek JYP Entertainment’ta birkaç yıl çalıştılar.YouTube’da AYO ile yeni bir “Comment Defenders” videosunda, iki yönetmen arasındaki ilişkinin gerçekliğini tartıştılar idoller ve çalışanları hakkında.

Sonunda, Yoon Ho Joon bir idolün menajerleriyle en iyi arkadaş olma şansının zayıf olduğunu söylüyor. K-Pop endüstrisinin emektarı, idollerle olan ilişkisinin “Yakın ama çok yakın değil” olarak tanımlanabileceğini paylaştı. Ama birlikte geçirdikleri bunca zamana rağmen neden arkadaş olma ihtimalleri bu kadar düşük?

Cevap, yöneticilerin neden ilk olarak işi aldıklarında yatıyor olabilir. Pek çok hayran en sevdikleri idolleri yönetmeyi hayal ederken, Yoon Ho Joon ve Yoon Seon Mi bu hayranların bu rolde başarılı olma ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor. Yoon Ho Joon, “Sanatçıyla ilgilenmek için şirketin bir çalışanı olarak çalıştım, böylece programa devam edebildiler” dedi. Birisi bir ünlüye yakınlaşmak istediği için işi alırsa sorunlar çıkabilir.

Yönetmen, “Sanatçılar da insandır” diye açıkladı. Yoon Ho Joon, yöneticiler idolleri büyük ünlüler olarak görürlerse idollerin ilişkiden rahatsız olabileceğini söylüyor. Mahremiyet ve güvenlik bir zorunluluk olduğundan, bu özellikle idoller dinlenirken geçerlidir. Bu gibi durumlarda, Yoon Ho Joon idollerin ajanslarından müdürü kovup değiştirmelerini bile isteyebileceklerini söylüyor. Bununla birlikte, yönetmen idollerle arkadaş olmak için menajerlik işi alan hayranların sadece haftalar olmasa da işte bir ay dayanamayacağını açıkladı.

Bu tür bir fantezi olmadan işe başladığınızda daha hızlı alışacağınızı düşünüyorum.

– Yoon Seon Mi

Bununla birlikte, bu idollerin ve yöneticilerin zamanla herhangi bir arkadaşlık kuramayacağı anlamına gelmez. Örneğin, IU’nun yöneticilerinden biriyle şakacı şakalaştığı, hatta onun büyük bir ReVeluv olduğunu öğrendikten sonra Red Velvet ile bir toplantı ayarladığı biliniyor.

Yoon Seon Mi, idollerin genellikle her ajans personelinin düğününde şarkı söylemeye vakti olmadıklarını, Wonder Girls, 2PM, Miss A ve Baek A Yeon’un kendi programlarına katılmak için programlarını temizlediklerini açıkladı.

Hepsinin düğünüme gelmesini beklemiyordum. Çok etkilendim.

– Yoon Seon Mi

Aynı şekilde, Yoon Ho Joon, bir personel üyesinin aile üyesinin vefat ettiği bir zamanı hatırladı ve bir idolün taziyelerini sunmak için arabalarını kırsal alana kadar sürmesine neden oldu.

İşçi bundan çok etkilendi ve “Yaptığım işe değer” diye düşündü.

– Yoon Ho Joon

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu