K-Pop

Niziu, Oricon Listelerinde Arka Arkaya 5 Gün 1 Numara

JYP Entertainment’ın yeni şarkı grubu NiziU (Niju), arka arkaya 5 gün boyunca Oricon listesinde birinci sırada yer aldı.

7 Nisan’da yayınlanan NiziU’nun 2. Japon single’ı ‘Take a picture / Poppin ‘Shakin’, 6 Nisan’da Oricon günlük bekarlar listesinde 1 numaraya çıktı ve günlük listelerde listelerde yer aldı. Ayrıca 10. sıradaki listede de birinci sırada yer aldı.

‘Take a picture / Poppin’ Shakin ‘, NiziU’nun ilk çift başlıklı şarkıyı piyasaya sürdüğü albümdür ve çifte cazibesi ile popülerdir. Albüm, Japon iTunes albüm listesinde ve Apple Music albüm listesinde 1 numaraya ulaştı ve piyasaya sürüldüğü gün, albümde yer alan tüm şarkılar AWA gibi yerel müzik sitelerinde 1’den 3’e kadar sıralandı.

Özellikle, çift başlıklı şarkılardan biri olan ‘Take a picture’, geçen ayın 29’unda yayınlandığı için Oricon haftalık akış listesinde (29 Mart’tan 4 Nisan 2021’e kadar sayıldı) 12,5 milyonu aştı. Yüksek bir rekor oluşturdu. Buna ek olarak, Billboard Japan, Line Music ve Mora gibi büyük müzik sitelerinin haftalık listelerinde 1 numaraya yükselerek popülaritesini artırdı.

9’unda, Japonya’nın temsili müzik yayıncısı TV Asahi ‘Music Station’da (bundan sonra ‘M’ste’ olarak anılacaktır) göründüler ve ‘Bir resim çek’ sahnesini sundular. Üyeler, “M’ste” nin 3 saatlik özel bölümünde yer aldı ve “Take a picture”, koro sözleri ile eşleşen ‘1, 2, 3’, “Diverged” dansını tanıttı. NiziU, geçen yılın Ekim, Kasım ve Aralık aylarını takiben dördüncü kez ‘Mste’ye katıldı ve yerel fanlar yüksek ilgi gösterdi. Ayrıca Nihon TV ‘Sukkiri ‘, NHK şarkı programı ‘ Şarkılar ‘, Fuji TV ‘Hey! Hey! Neo! Music Champ ‘ ve diğer ünlü yayıncının programları gösteride yer aldı ve izleyicilerin dikkatini çekti.

JYP’nin temsili yapımcıları Park Jin-young, Trippy ve Shim Eun-ji gibi önde gelen yazarlar tarafından ‘Take a picture’ tamamlandı ve NiziU, ‘Önemli bir anı aklınızda tutalım’ mesajını söyledi. ‘Poppin’ Shakin ‘, JYP Publishing’den bir besteci olan Lee Woomin tarafından bestelendi ve başlık gibi ortaya çıkan enerjiyi ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu