K-MagazinUncategorized

BAZAAR China, BLACKPINK Lisa’nın Kapak Çekimi Görüntülerini Sosyal Medyasından Kaldırdı

Netizenler bunun Çin-politik bir sorundan kaynaklandığından şüpheleniyorlar.

Better Cotton Initiative kapsamında Çinli ünlülerin çeşitli markalarla bağlarını kesmesiyle birlikte şirketler ve markalar duruşlarına göre kendilerini yeniden konumlandırmak için çabalıyorlar. Örneğin, GOT7’dan Jackson, Adidas ile bağlarını kestiğini ilan ettikten sonra, Shinsegae Duty Free, son modelleri olmasına rağmen, fotoğraflarını sosyal medyadan hızlı bir şekilde kaldırdı.

Öte yandan, BLACKPINK’ten Lisa, herhangi bir siyasi duruşa katılmamış olmasına rağmen talihsiz bir dezavantajlı duruma düşürüldü. Lisa Taylandlı olduğu için doğal olarak Çin siyasetinin bir parçası değil. Ancak, BAZAAR China dergisiyle yaptığı son kapak sosyal medyadan kaldırıldı.

Lisa’nın herhangi bir kusuru olmasa da, Lisa’nın Adidas Originals ile ilişkisi BAZAAR China’yı zor bir duruma sokabilirdi. Adidas Originals için BLACKPINK modelleri hem yurt içinde hem de Güney Kore’de. Bu nedenle, birçok Çinli netizen, bu nedenle kimliğinin haksız yere kaldırıldığını düşünüyor.

“Belki de giysinin Sincan pamuğundan yapılmış olması nedeniyledir.”

“Çünkü Adidas’ı temsil ediyor. “

“Belki de Adidas’ı desteklediği içindir.”

“Belki de Adidas’ı desteklediği ve Adidas’ın Xinjiang Cotton’u boykot ettiği içindir, bu yüzden BAZAAR’ın onu bir kapak için kullanması pek iyi değil.”

Hayranlar, Lisa’nın bir zamanlar BAZAAR China’nın Weibo ana sayfasında yer almasına rağmen…

… Hızlı arama şu anda hiçbir şey getirmiyor.

Ne BAZAAR China ne de BLACKPINK yönetimi bu sorunu doğrudan ele almadı. Better Cotton Initiative bünyesindeki şirketler arasında Adidas, Nike, H&M ve daha fazlası yer alıyor. Sincan pamuğunu boykot ettiklerini dile getirdiler. Misilleme olarak, bazı Çinliler bu markaların boykot edilmesi çağrısında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu