K-DramaK-Magazin

Uluslararası Hayranlar, Onaylanan İptalinin Ardından Netflix’ten ‘Joseon Exorcist’i Devralmasını İstiyor

Daha önce 22 Mart’ta SBS, fantastik-tarihsel drama dizisi ‘Joseon Exorcist‘i çevreleyen büyük tartışmalara yanıt olarak resmi bir açıklama yapmıştı.

SBS, “sorunlu” sahne dekorlarının sahneye “uygun” olduğunu belirterek şunları ekledi “Ming Hanedanlığı sınırına yakın olan Uiju İlçesinin yakınına, üçüncü durumun vurgulanması için bir lokasyon kurduk. Prens, Prens Choong Nyeong, batılı şeytan kovucuyu geri getirmek için Veliaht Prens Yang Nyeong’un yerine sınıra uzun bir mesafe kat etmek zorunda kaldı; bunu açıklamak için alt başlıklar ekledik. “

Tartışma ortaya çıktığından beri, sorun büyük ölçüde arttı ve birçok şirketin sponsorluklarını dramadan çekmesine neden oldu. Ardından 26 Mart’ta SBS, dizinin sadece iki bölümden sonra iptal edildiğini duyurdu.

Bu arada, bazı uluslararası hayranlar ‘change.org’da Netflix‘ten tartışmalı dramayı platformlarına getirmesini isteyen bir imza kampanyası başlattı. Dilekçenin yaratıcısı dizinin, “haksız yere iptal edildiğini” ve “uygun platformla bu dizinin başarılı olacağını” iddia etti.

Şu anda, dilekçeyi imzalayan 8.580 kişi var ve Netflix‘ten dizinin telif haklarını satın almasını isteyen çeşitli yorumlar var. Ancak, bu dilekçeye karşı çıkan ve tartışmanın nedenini açıklayan yorumlar bırakan başkaları da var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu