K-DramaK-Magazin

Netizenler, ‘Snowdrop Olay Örgüsü Tartışması Hakkında Bir Açıklama Yaptıktan Sonra JTBC’yi Daha Da Eleştirdi

JTBC, 26 Mart’ta olay örgüsü tartışmasıyla ilgili resmi bir açıklama yaptı. Bu yılın ikinci yarısında yayınlanması planlanan ‘Snowdrop’ dizisi, 1980’lerde geçen bir dizi. JTBC’nin açıklamasına göre, drama demokratik hareketi küçümsemiyor, o dönemin Güvenlik ve İstihbarat Bakanlığını da yüceltmiyor.

JTBC, 1980’lerde askeri rejime karşı Kore arası çatışmada başkanlık siyasi durumunu hicveden bir kara komedi olduğunu açıkladı. Ayrıca ‘Snowdrop‘ın o dönemin kasırgasında kurban edilen genç erkek ve kadınların bir melodramı olduğunu da açıkladılar.

Şirket ayrıca, “Eksik özetlerin bir kısmı çevrimiçi olarak sızdırıldığından, bağlam olmadan belirli satırlara dayalı çeşitli eleştiriler devam etti. Ancak, bu eleştiriler yalnızca varsayıma dayanıyor. Özellikle, ‘Güney Koreli casuslar demokratik harekete öncülük ediyor,’ ‘öğrenci hareketini yöneten bazı insanları yansıtıyorlardı’ ve ‘Güvenlik Bakanlığı’nı yücelttiler’, dramanın içeriğinden farklı ve yapımın niyetiyle hiçbir ilgisi yok. ” gibi varsayımlara.

JTBC, “Devam eden tartışmanın ‘Snowdrop‘ın içeriğiyle hiçbir ilgisi olmadığını açıklığa kavuşturuyoruz. Bu yüzden, yayınlanmamış dramayı ayrım gözetmeksizin eleştirmekten kaçınmanızı rica ediyoruz.

JTBC’nin internete sızan olay örgüsünün dramayla hiçbir ilgisi olmadığını açıklığa kavuşturduğu resmi açıklamaya rağmen, birçok Koreli netizen eleştirilerini sürdürüyor. Hatta bir netizen, Blue House ilan panosuna hükümetten drama prodüksiyonunu durdurmasını isteyen bir imza kampanyası bile başlattı. Dilekçe bu yazı itibariyle 42.000 imza aldı.

Koreli netizenler JTBC’ nin açıklamasından memnun değiller. “Kara komedi mi?”, “Vay canına, bu tartışmayı açıklamak için bir yalan daha ekliyorlar? Demokratik hareketin parçası olan gerçek figürlerin isimlerini kullandılar,” “Bir dilekçe başlatalım,” gibi yorumlarda bulundular.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu