K-Magazin

Koreli Netizenler BTS’in ‘Eye Candy’ Olarak Kullanıldığını Düşünüyor

BTS, törende performans sergileyen ilk Koreli grup olarak tarihe geçti, aynı zamanda bir ödüle aday gösterildi – En İyi Pop İkili / Grup Performansı. Kore’de CBS ve Mnet aracılığıyla canlı yayınlanan ’63. Grammy Ödülleri’nin canlı yayını sırasında, BTS’in gösterisi izleyenleri büyüledi.

Ne yazık ki BTS ödülü Lady Gaga ve Ariana Grande’nin ortak çalışması “Rain on Me” ye kaybetti. Grammy Ödüllerinde ödül almamasına rağmen, birçok Koreli, BTS’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en ünlü müzik ödülü şovlarından birinde performans sergilemesi ve aday gösterilmesinden gurur duyuyor.

Bununla beraber, birçok netizen, Grammy’lerin dağıtılmasında adil olunmadığını düşünüyor. Bir Rafineri29 makalesine göre, ‘Grammy BTS’i ‘Eye Candy(Göz Şekeri) adlı makaleye göre, Grammy sadece BTS’in performansını üç buçuk saat boyunca yayınlamaya devam etmekle kalmadı, aynı zamanda Ödül için ücretsiz promosyon olarak da kullanıldı. Diye yorumladı.

Makalede, “Anlaşılır şekilde sinir bozucu bir durumdu çünkü, BTS ve hayranlarının gözlerini boyamak için ilk kez kullanılışı değil.” Yazar, “BTS’in Amerikan ödül şovlarına davet edildiği zamanların çoğunda, ana yaratıcı ödüllerin dışında tutuldular ve Batılı meslektaşlarından ayrı kategorilere ayrıldılar. Markaların da denemeye çalıştıkları sıradan bir şey. Takipçilerini büyütmek için Twitter’da bariz bir hile ile onlarla etkileşime girerek K-pop fandomlarına kendilerini sevdirmeye çalışıyorlar. “

Kısacası, Grammy BTS’i yalnızca fandomları ARMY’nin büyük izleyicisi için kullandı. Bu makale Korece’ye çevrildi ve sosyal medyada ve birçok Koreli netizenin aynı fikirde olduğu ortaya çıktı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu