K-Magazin

Lauv, Halsey ve MAX, Alman Radyo Sunucusunun Irkçı Yorumlarının Ardından BTS’i Savundu

Lauv, Halsey ve MAX, Alman radyo sunucusu Matthias Matuschik’in ırkçı yorumlarının ardından BTS’i desteklemek için konuştu.

Sunucu, BTS’in Coldplay’in “Fix You” şarkısının cover’ını “kutsala hakaret” olarak adlandırıp BTS’i aşısının yakında bulunacağını umduğu bir virüs olarak tanımlamıştı. Bu olayı detaylıca öğrenmek isterseniz bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Alman sunucu BTS’e karşı ırkçı yorumlarının ardından eleştiri yağmuruna tutuldu. Matthias Matuschik dünyanın her yerinden ARMY’ler tarafından Instagram hesabının eleştiri yağmuruna tutulmasının ardından sözlerinden ötürü özür diledi.

Lauv, Halsey ve MAX gibi sanatçılar, geçmişte birlikte çalıştıkları BTS’i desteklemek için konuştu. MAX ve Lauv mesajlarını Twitter’da yayınlarken, Halsey Instagram hikayesinde bir gönderi paylaştı.

BTS, sektördeki en çalışkan ve en mütevazı gruplardan biridir. Kazandıkları tüm başarıyı hak ediyorlar. Bayern 3’teki radyo sunucusu tarafından onlara karşı kullanılan bu tür nefret dolu sözler duymak beni sinirlendirdi. Onlara ve bir bütün olarak Asya toplumuna yönelik nefret kabul edilemez bir şey.
@bts_bighit kardeşlerimin ve Bayern radyosunda duyduğumuz incitici sözlerden etkilenen herkesin yanındayız. Kimse buna göz yummamalı birlikte ayağa kalkmalı ve buna karşı çıkmalıyız.

Halsey de hikayesinde şu açıklamayı paylaştı:

Matthias Matuschik’in yorumlarını gördükten sonra dehşete düştüm. Irkçılık ve yabancı düşmanlığı “takılmak” denilerek üstü örtülemez. Asya halkına karşı sorumsuz ve iğrenç ifadeler gittikçe artıyor. Bu kabul edilemez. Umarım BTS ve Asya halklarından bu konu hakkında daha iyi bir özür dilenir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu