K-Magazin

Zorbalık Mağduru Olduğu İddia Edilen Kişi Hyunjin’in Öğretmeninin Yazdığı Savunmaya Cevap Verdi

JYP Entertainment, Hyunjin’in eski sınıf arkadaşlarından özür dilemek için onlarla yüz yüze görüştüğünü doğruladı. Hyunjin zorbalık mağduru olan sınıf arkadaşlarına ve hayranlarına bir özür mektubu yazmıştı. 26 Şubat’ta Hyunjin’in eski öğretmeni olduğunu iddia eden bir netizen, Hunjin’i savunmak için bir açıklama yazdı.

Hyunjin kişisel bir özür dilemiş olsa da, insanların dikkatini Hyunjin’in sözde öğretmeninin yaptığı açıklama dikkatini çekti çünkü zorbalık mağduru olan kişiler sözde öğretmenin açıklamalarına cevaplar yazdı.

Bu yanıtlar sosyal medya sitelerinde yayıldı.

Zorbalık mağduru olan kişi öğretmenin açıklamasına şunları yazdı:

“Kim olduğunuzu bilmiyorum öğretmenim, ancak çantamdaki cüzdanımdan 20.000 ila 30.000 KRW (140-200TL) kaybettiğimi hatırlıyorum, yardım istemek için öğretmenler odasına gittim. 2. sınıfın sınıf öğretmeni ve çevredeki diğer öğretmenler “Paranı daha iyi korumalıydın” “Cüzdanınızı çantanızda bırakmamalı, yanınızda taşımalıydınız.” cevaplarını verdiler. Hala bu kelimeleri unutamıyorum. Sınıf öğretmenim bu olayı sınıfa sorarak çözmeyi bile denemedi.”

“İkinci sene gerçekten kendi başımıza hayatta kaldık. Öğretmenlere söylediğimizde kimse yardım etmeye çalışmadı. Tabii ki, tüm zorbalıkları Hyunjin’e yüklemek yanlış, ama hiç kimse bu olayların merkezinde onun olduğunu inkar edemez. Herkes onun nasıl bir insan olduğunu biliyordu, bu yüzden herkes onunla karşılaşmamaya çalışıyordu. “

“15 yaşımdaki o zamanları hatırlamak istemiyorum. Hyunjin çıkış yaptığında, o sadece bir çaylaktı, bu yüzden onu çok sık görmezdim. Sonra onun ‘Show! Music Core’ için sunuculuk yaparken gördüm. Şimdi o programı izleyemiyorum çünkü bana direkt onu hatırlatıyor.”

Netizenler öğretmenin açıklamalarına şunları yazdı:

“Vay canına, böyle insanlar öğretmen olmayı hak etmiyor,”

“Öğretmen olayları görmemezlikten gelmiş, öyleyse Hyunjin’in zorbalığının ne kadar şiddetli olduğunu nereden biliyorlar?”

“Öğretmenlerin tepkileri inanılmaz.”

“Savunma yazan kişi öğretmen, peki ya zorbalık mağdurları?”

“Öğretmenin kurbanları düşündüğünü gerçekten sanmıyorum”

“Bu çok çılgınca, kalbimi acıtıyor.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu