K-Magazin

Kang Daniel, Kötü Yorumların Kendisini Nasıl Etkilediğini Ve Nasıl Güçlü Kalabildiğini Anlatıyor

20 Şubat’ta K-pop içerik kanalı “MU: PLY”, Kang Daniel’in geçmişte kötü niyetli yorumlardan nasıl etkilendiğini anlattığı bir röpörtaj yayınladı.

Kang Daniel, yeni şarkısı “PARANOIA” hakkında konuşurken, 2019’da zor bir dönemden geçtiğini ve şarkıyla kendini parçaladığı hissini ifade etmek istediğini söyledi.

O yıl karşılaştığı zorluklar arasında çok sayıda gelen kötü niyetli yorumlar da vardı. Bunların onu nasıl etkilediğinden bahsetti:

“Ünlüler için kötü niyetli yorumlar var … Kendime şunları sormamı sağlıyorlar, ‘Gerçekten böyle miyim? Ben miyim? Bu demek oluyor ki, sadece ölmeliyim. “Sık sık böyle düşünmeye başladım. Biriktikçe birikti ve bir noktada kendimden nefret etmeye başladım. Kendime bakmaktan nefret ediyordum. Bu şarkıda söylemek istediğim buydu. “

İngilizce altyazılı röportajın geri kalanını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kang Daniel kısa süre önce “Radio Star” da depresyon ve panik bozukluğu nedeniyle ara vermek zorunda kaldığını tartıştı ve o sırada “PARANOIA” şarkısını yazdı. Radio Star’a verdiği röportajın detaylarını buradan okuyabilirsiniz:

Kang Daniel, Depresyon Döneminden Sonra Müzik Yapmak İçin Nasıl Yeniden Motivasyon Kazandığını Açıkladı

Kang Daniel’e göre hikayesini bu şarkıyla anlatabilmek, kendine güvenini yeniden kazanmasını sağladı. Şarkının yayınlanmasından önce bir basın toplantısında şunları söyledi:

“İç gücümün büyüdüğünü hissedebildiğimi düşünüyorum. Sanki geçmiş halimi aşmışım gibi. Bakış açım genişledi ve çevremde daha önce göremediğim şeyleri görebiliyorum. “

Kang Daniel’in yaşadığı zorlu dönemleri anlattığı şarkısı “PARANOIA” Video Klibi.

Kang Daniel özel bir performans müzik videosu ve dans pratiği yayınladı ve müzik şovlarında aktif olarak “PARANOIA” yı tanıtıyor.

Kang Daniel’in depresyon halinden kurtulmasına sevindik. Umarım bir daha hiç böyle bir döneme girmez…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu