K-Drama Haberleri

Tartışmalı ‘School 2021’, İlk Kez 24 Kasım’da Yayınlandı

KBS2’nin yeni Çarşamba-Perşembe draması ‘School 2021’ (Jo Ara tarafından yazıldı, Kim Min-tae tarafından yönetildi), yayınlanmadan önce çeşitli seslere boğuldu. ‘School 2021’, KBS’nin ‘School’ serisinin 8. çalışmasıdır ve başlangıçta ‘School 2020’ olarak yayınlanması planlanıyordu, ancak oyuncu Ahn Seo-hyun’un ayrılışını çevreleyen tartışmalar nedeniyle yapım ve organizasyon ertelendi.

Ahn Seo-hyun

Bundan sonra, görünüşünü teyit eden Kim Young-dae de ayrıldığını duyurdu. Kim Young-dae, “Sözleşmenin ardından çekimlerin gecikmesi ve gösterim ücretlerinin ödenmemesi gibi çeşitli sorunlar nedeniyle sözleşmenin feshedildiğini yapım şirketine bildirdik.” diyerek başka bir krizle karşı karşıya kaldı. Buna göre, ‘School 2021’, oyuncu Choo Young-woo’nun kadrosuna katılarak çekimlere başladı ve ilk yayın 17 Kasım’da onaylandı.

Kim Young-dae
Choo Young-woo

Ancak başrol oyuncusu Kim Yo-han’a 14’ünde Corona 19 teşhisi kondu ve ilk yayını 24’üne erteledi. Bunların arasında, prodüksiyon şirketleri arasındaki anlaşmazlıklar ortaya çıktıkça, çalışmayla ilgili tartışmalar ve gürültü devam etti.Ve potansiyel izleyiciler hayal kırıklıklarını gizleyemediler.

Kim Yo-han

18’inde Yonhap News, içerik prodüksiyon şirketinin SR Pictures ve Kingsland’in ‘School 2021’ ortak yapımı için bir sözleşme imzaladığı bildirildi, ancak Kingsland, oyuncuların ücretlerini zamanında ödememek gibi sözleşme şartlarını yerine getirmedi.

Buna göre sözleşmenin feshedildiği bildirildi. SR Pictures, Kingsland’in sözleşmenin feshi ile ‘School 2021’ haklarını kaybetmesine rağmen Rae Mong Lain ile iş birliği içinde eserler üretmeye devam ettiğini iddia etti ve KBS’nin bunu bildiğini ve hoş gördüğünü söyledi.

Öte yandan King’s Land, SR Pictures ile yaptığı sözleşmenin ‘School 2021’ olmadığını söyleyerek karşı çıktı. Başlangıçta, ‘Oh My Men’ (çalışma adı) dizisi için bir sözleşme imzaladılar, ancak program yayınlanmadı. Bu nedenle, ‘Okul 2021’ durumunda, durum bunun sözleşmeyle hiçbir ilgisi olmadığı yönündedir.

Bir ‘Okul 2021’ yetkilisi 18’inde <The Fact>’e şunları söyledi: “İçerik Yapımcı SR Pictures, drama prodüksiyonunu yasaklamak için Rand ve Rae Mong Lain aleyhine ihtiyati tedbir talebinde bulunduğumuz doğru.” Ek olarak, ilk yayın programı 24’ü için herhangi bir değişiklik yapılmadan planlandı. Dikkatler, işi çevreleyen gürültü ve tartışmalar üzerinden izleyicilere ulaşıp ulaşamayacağına odaklanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu