K-MagazinK-Medya

Beş Yıl Sonra Eve Dönen Amy, Uyuşturucudan Üçüncü Kez Tutuklandı

Bir ilaç olan propofol almaktan tutuklanan ve hapis cezasına çarptırılan ve sınır dışı edilen ünlü Amy (39, gerçek adı Lee Yoon-ji) yeniden tutuklandı.

Bu üçüncü kez. Hepsi Narkotik Kontrol Yasası’nın ihlalidir.

İlk tutuklama, Ekim 2012’de Seoul, Gangnam’daki bir tırnak dükkânına süt enjeksiyonu denilen “propofol” uyguladığı tespit edildikten sonra tutuklandı ve iki yıl sonra yer değiştirme suçlamasıyla tutuklandı ve sınır dışı edildi.

Amy, Amerika Birleşik Devletleri’nin daimi ikametgahıdır.

Amy, beş yıl aradan sonra ilk kez bu yıl Ocak ayında Kore’ye döndü. Tutuklama emri Chuncheon Bölge Mahkemesinin Wonju Bölge Mahkemesi tarafından 28’inde çıkarıldı ve sanık üçüncü kez yargılanacak.

Bir hukuk yetkilisi, “Mahkeme, suçun üçüncü suç olarak tanınması nedeniyle suçun çok iyi olmadığına, ABD’de daimi ikametgahı olduğu için kaçma riski bulunduğuna ve eğer tutuklanmazsa, delilleri yok edebilir.” dedi.

Gangwon Eyalet Polis Teşkilatı’nın uyuşturucu suçu soruşturma ekibinin, uyuşturucu davasının soruşturması sırasında Amy’nin cezai suçlamaları hakkında istihbarat elde ettiği ve onu 26’sında, Gyeonggi Eyaleti, Siheung’da tutukladığı bildirildi.

Kaynak
Newsis

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu