K-Magazin

“The Chick” te Wei’den Kim Yo-han, Tekwandocu Na Tae-joo ile Karşılaştı

3 Mayıs öğleden sonra yayınlanan MBN eğlence programı “The Chick” de Kim Yo-han yeni bir Taekwondo ustası olarak ortaya çıktı.

Tekvando spor salonunda yeni bir usta olarak görünen Kim Yo-han, “Na Tae-joo’nun aksine ben yarışıyordum” dedi. Bir Poomsae sporcusu olan Na Tae-ju, “İki ulusal şampiyonluk kazandım” dedi.

Cevap olarak MC Haha, Na Tae-ju ve Kim Yo-han arasında hazırlıksız bir hesaplaşma önerdi. Kim Yo-han başlar başlamaz Na Tae-joo, sürpriz bir saldırı da dahil olmak üzere hızlı bir hareketle karşılaştı ve heyecan verici yüzleşmeye devam etti.

Maçtan sonra Na Tae-joo, Kim Yo-han’ı övdü ve “Hızlı çünkü ben bir oyuncuyum” dedi ve Kim Yo-han çekiciliğini alçakgönüllülükle gösterdi ve “Na Tae-joo için yeterince iyi değilim “

Poomsae Nedir?

Poomsae, TaeKwon-Do’nun temelini oluşturur.
Farklı yönlerden çok sayıda hayali saldırganın saldırılarına tepki olarak anlamlı bir düzen içerisinde düzenlenmiş çeşitli temel duruşlar, bloklar, vuruşlardan oluşur. Her poomsae engelleyici bir teknik ile başlayıp, saldırı tekniği ile biter. Her tekniğin bir amacı ve aynı zamanda felsefi bir anlamı vardır.

Düzenli ve kendini vererek Poomsae çalışan sporcularda denge, odaklanma, koordinasyon, nefes kontrolü, disiplin gibi davranışların geliştiği gözlemlenmektedir. Sürekli pratik yaparak öğrenci bu davranışlarını geliştirebilir ve Taekwondo’nun sanatsal boyutunu farkedebilir. Her bir Poomsae, bir sonraki Poomsae’de kullanılacak olan tekniklere temel hazırlayacak tekniklerden oluşur

Daha Fazla Bilgi İçin;

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu