K-Pop

BTS “Butter”ın İlk Teaser’ı İçin Ortaya Atılan 5 Teori

BTS’in yeni İngilizce single’ı “Butter” iyice yaklaşırken HYBE “Butter” için ilk tanıtım afişini yayınladı ve ARMY’ler bunun üzerine teoriler üretmeye başladı. İşte “Butter”ın ilk tanıtım afişi hakkında ortaya atılan 5 teori.

@BIGHIT_MUSIC/Twitter

1. “Butter”, “Run”ın Devamı

Şu anda en popüler teorilerden biri, “Butter”ın “Run”ın devamı olacağı. Böyle düşünülmesinin sebebi 2015 yılında vizyona giren Most Beautiful Moment in Life, Pt. 2‘nin başlık parçası ev partisi konseptli yedi dakikalık bir müzik videosuydu.

Benzer şekilde yeni teaser görüntüsü de parti hisleri uyandırıyor. Balonlar, konfeti ve kokteyl’in Polaroid kameraya yansıması bu teoriyi iyice pekiştiriyor. Bu nedenle, bazı hayranlar “Butter” müzik videosunun başka bir parti konseptli bir video klibi olacağını veya “Butter”ın “Run”daki partinin sonrasına yer verilebileceğini düşünüyor.

Butter belki de BTS hyyh era partisinin devamıdır?

2. “Butter” BTS’in Anılarını Anlatıyor

Başka bir teori, BTS’nin geçmişine gidiyor, ancak farklı bir şekilde. Bazı kartal gözlü ARMY’ler, üzerlerinde gülen yüz olan sarı balonların, BTS’in 2014 BTS Episode klibinde birinci yıl dönümü partileri için patlattığı balonlara benzediğini fark etti.

Bu nedenle, bazı hayranlar BTS’in “Butter” müzik videosunda eski günlerine döneceğini düşünüyor, hatta belki de daha sade hayatlarına dönmeyi diliyorlar.

Bir başka teori: ya butter mv’si bts’in 2013’teki anılarıysa… eski günleri hatırlayıp o günlere dönmek istiyorlarsa ama yapamıyorlarsa..

3. “Butter” BTS’in Yıldız Olmalarını Temsil Ediyor

Yukarıdaki teorilerin her ikisine benzer şekilde, başka bir ARMY, “Butter”ın süperstar olma metaforu olarak bir ev partisi olabileceğini düşündü. Bu teoriye göre BTS, bir önceki gece ne olduğunu hatırlamaya çalışan çılgın bir partinin sabahında kendini uyanırken buluyor olabilir. Fotoğraflar da onların dün gece ne yaptıklarının kanıtı oluyor. Bu metafora göre BTS birdenbire kendilerini süperstar olarak bulduklarını ve bunun nasıl gerçekleştiğini anlamaya çalıştıklarını anlatıyor olabilir.

4. “Butter” Karanlık Altmetine Sahip

Bazıları, “Butter”ın nostaljik bir tondan ziyade daha karanlık bir temaya sahip olabileceğini düşünyor. Haber bültenleri “Butter”ın BTS’in “pürüzsüz ama karizmatik cazibesiyle dolu bir dans pop şarkısı” olacağını önceden söylemişlerdi, bu nedenle ARMY’ler şarkının canlı ve eğlenceli olacağını zaten biliyor. Bununlar birlikte, tanıtım afişine bakılırsa, bazıları şarkının canlı ve eğlenceli bir altyapının, karanlık temaya sahip şarkı sözleriyle birleşebileceğini düşünüyor.

Butter eğlenceli bir şarkı ama sözleriyle karanlık bir anlama sahipmiş gibi görünüyor.

5. “Butter” Bir Suç Mahallini Anlatıyor

Karanlık temaya sahip en popüler “Butter” teorilerinden biri de tanıtım afişindeki görüntülerin olay yeri fotoğrafı olabileceğini öne sürüyor. Bu teoriye inanan ARMY’ler, teaser’daki fotoğrafların suçlunun kim olduğuna dair ipuçları olduğunu söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu