K-Magazin

Başlangıçta İdol Olmak İçin Eğitim Alan 4 Ünlü Aktör

Kore’de her yıl birçok idol ilk kez sahneye çıkıyor. Bir idol olmadan önce şirketin zorlu eğitim sisteminden geçmeniz gerekiyor. Bazıları çıkış yaparken diğerleri diğer kariyer yollarını seçti. Bu dört en iyi K-drama yıldızı idol olarak eğitilirdi, ancak bunun yerine oyunculuk yapmayı seçti.

1. Ahn Hyo Seop

Ahn Hyo Seop, JYP Entertainment’ta üç yıl eğitim aldı ve plak şirketinin en ünlü stajyerlerinden biriydi. Bir noktada, GOT7 ile çıkış yapma fırsatı verildi. Ancak Ahn Hyo Seop bunu geri çevirdi ve başka girişimlerde bulunmayı seçti. Kısa süre sonra JYP Entertainment’tan ayrıldı ve Starhaus Entertainment ile anlaşma imzaladı. Orada, o ve diğer StarsHaus oyuncuları Kwak Si Yang, Song Won Suk ve Kwon Do Kyun, One o One adlı bir proje grubu kurdular ve “Love You” adlı bir single yayınladılar. 2019’da dağıldıkları tahmin ediliyor.

Ahn Hyo Seop, 2015 yılında ‘Splash Splash Love’ dizisi ile aktör olarak ilk kez sahneye çıktı.

2. Kim Min Jae

Kim Min Jae ilk nesil CJ EM stajyeriydi ve orada dört yıl eğitim aldı. Bir stajyer iken, Kim Min Jae diğer sanatçılarla birlikte müzik sahnelerinde yer aldı ve çok sayıda müzik videosunda yer aldı. Aktör Kim Min Suk, SF9’dan Youngbin, ACE’den Donghoon ve Jun’u içeren potansiyel bir erkek grubunun üyesiydi. Grubun rapçisi olması gerekiyordu ve hatta “Show Me the Money 4” te yarışmacı olarak yer aldı.

2014 yılında oyuncu olarak çıkış yaptı ve nihayetinde idol olmak yerine bu alanı takip etti.

3. Lee Hanee (Honey Lee)

Lee Hanee eski Kore Güzeli olarak bilinirken, K-pop hayranları onu eski bir YG Entertainment stajyeri olarak tanıyor! Şirket bünyesinde üniversite öğrencisi olarak eğitim aldı ve gelecekteki 2NE1 üyeleri CL, Park Bom ve Minzy ile birlikte çalıştı. Geçmişte, BIGBANG’den TOP, neredeyse kız grubunun bir üyesi olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, müzik peşinde koşmak yerine, oyunculuğa dalmayı seçti ve 2008’de bir aktris olarak çıkış yaptı.

4. Gong Seung Yeon

Gong Seung Yeon, 2005 yılında SM En İyi Gençlik Yarışması’nın “En İyi Görünüşler” bölümünü kazandıktan sonra yedi yıl boyunca SM Entertainment bünyesinde eğitim aldı. Gong Seung Yeon’un şirketteki eğitiminden sonra Red Velvet’ten Seulgi’ye yakın olduğu biliniyor. Şirkette on yıl eğitim aldı. Girls ‘Generation ve Red Velvet’te çıkış yapamayınca oyuncu olmak için 2012’de ayrıldı ve şarkı söylemeye olan ilgisini kaybettiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu