Editörün Seçimi
Trend

“Gördüğün Her Şey Değildir”Kang Daniel, Sarı Gerçek + Basın Toplantısı

CYAN rengi ferahlatıcı. MAGENTA rengi yoğun. Peki ya SARI? Sevimliliğin arkasında gizli bir bükülme vardır.

Şarkıcı Kang Daniel yeni bir renkle geri döndü. Xian ve Magenta’nın ardından albüm konsept renkleri olarak sarı boyayı seçtiler. “Renk üçlemesini tamamladım.”

Daha önce hayallerini ve zorluklarını ‘Sian’ ile ifade etmişti. “Eflatun” ile ölümcül bir seksilik çizdi. “Sarı” Kang Daniel’in kendisini ortaya çıkaracak.

Kang Daniel, 13’ünde Cheongdam’daki CGV Cine City’de yeni albümü “Yellow” için bir basın toplantısı düzenledi. “Sarı, günlük albümümdeki bir şarkım.”

Ardından Kang Daniel ‘Yellow’u tanıttı.

Sarı üçüncü mini albüm. Kang Daniel’in Renk Serisinin (COLOR) sonu. Dualite, çelişki ve tersine çevirme hikaye anlatımı ile tamamlanıyor.

Kang Daniel, “Tek görebildiğim bu albüm değil” dedi. “Her zaman hakkında konuşmak istediğim şeyle ilgili.”

Haberi bir ‘günlüğe’ benzetti. “İçsel düşüncelerimi şarkı aracılığıyla çözdüm. Çok fazla duygusal ve dürüst mesaj vardı. Şafakta yazdığım bir günlük gibi geliyor.”

Sarı, genellikle parlak ve pozitif bir görüntüye yol açar. Ama Kang Daniel arkasına baktı.” Ayrıca yeni bir parça buldum. “

Sarı, Kang Daniel için ne ifade ediyor? İnsanlar genellikle bunun sevimli bir renk olduğunu düşünür. Hayranlar ayrıca “Hor çiçeği gibi görünüyorsun” dedi.

Ama ona göre Yellow farklıydı. Kırmızı, uyarı ve tehlike anlamına gelir. Mavi, olumlu bir mesajdır. Sarı, aralarında değişebilecek kusurlar anlamına geliyordu.

Kang Daniel, “Şafakta sokak lambalarına baktığımda renk her zaman sarıdır. Benim için soğuk ve yalnız düşünmek için zamanım var.”

Başlık parçası “Panzehir” dir. K-pop’ta yaygın olarak denenmemiş alternatif bir R&B. Her bölüme kaya unsurları eklenerek ses derinliği eklendi.

Doğrudan panzehire dönüşen panzehir. “İç hastalığım yüzünden bir uçurumun kenarında asılı gibi hissediyorum. Bu hastalık harici tıpla tedavi edilemez. Var olmayan bir şeyi bulmanın çelişkisini tasvir etmek istedim.”

“Bu albüm için hazırlanırken farklı kararlarım vardı. 1’den 10’a kadar her şeyi iyice hazırladım.” Daha önce hiç göstermediği orijinal sesini bile çıkardı.

Kang Daniel, “Anti-dot deneysel bir parçadır” dedi. “Özellikle kayanın birçok unsuru vardır. Benim için de zorlu bir türdü. Her zamanki tarzımdan farklı olarak keskin bir şekilde kaydettim.” dedi.

Tabii ki zorluklar takip etti. “Sesim alçak ve orta. Yüksek notalara çıktığınızda keskinleşiyor. Ben bile beğenmedim. Onu saklamak için çok uğraştım.” dedi.

“Anti-Dot” mesajının kendisi bir çığlıktır. Çığlık attığımda kimseyi fark edeceğimi düşünmemiştim. “Dürüst duygularımı aktarabileceğimi hissettim” dedi ve neden cesaretlendirildiğini açıkladı.

Sözler acıyı yüceltti. “Panzehiri arıyorum” ve “Geceyi Bitir” gibi sözler öne sürdü. bir şeyden uzaklaşmak için çaresizliği ifade etti.

Albümdeki şarkılara olan sevgisi de çok farklıydı. Kang Daniel, tüm şarkının yanı sıra başlık şarkısının da yazılmasına katıldı. Her parçaya semboller yerleştirdim. Sadece izlemek ve dinlemekten çok bir albüm hedefliyordum.

“Anti-Dot”, “Digital”, “Yanlış Anlaşıldı” ve “Save U” gibi şarkılar yazdı.

“Bu yüzden elbette çok hissettim. Cesur olmak zaman aldı. Hikayemle şarkı sözü yazma arzum vardı. Bunun doğru zaman ve doğru konu olduğunu hissettim.” dedi.

“Albüm boyunca kendimden bahsederken, bunu ifade ederek şiddet olacağından endişelendim. Onu nasıl saflaştırıp özünü iyi aktarabileceğim konusunda endişeliydim” dedi.

Kang Daniel, “Temalar karanlıktı, bu yüzden çalışırken depresyona girdim. Ancak tam versiyonunu duyunca rahatladım. Bir itirafta bulunuyor gibi hissettim, bu yüzden tatmin oldum.” dedi.

Hayran sevgisini dışarıda bırakamayız. “Save You” adlı parça, Kang Daniel tarafından hazırlanan bir hayran şarkısıdır. Yapı itibariyle benzersizdir. Şarkının konuşmacısı Kang Daniel değil, Danity (hayran kulübü)dür.

“Daha önce birinin hayranıydım. Hayranların bakış açısından yaptım. Bir şarkıcının düştüğünü görmeye ne dersin? Diye düşündüm ve şarkı üzerinde çalışmanın nedenini açıkladım.” dedi.

Kang Daniel (bir zamanlar) kendisine çok kötü davrandı. Egomu ya da dayanabileceğim yeri görebileceğimi sanmıyorum. “Aynı kalmak sorun değil” yerine aşkla konuşmak istedim. Umarım gerçekler iletilir.

Kang Daniel bir performans ile bu sefer daha da yükseltildi. “Her gövde çizgisi ayrıntıları içeriyordu. Gözlerimi alamadığım dansı tamamladım.”

Sürekli bir çabanın sonucuydu. Başlık şarkısının kendisi tanıdık değildi. Koreografi, müzik videosunun çekilmesinin hemen öncesine kadar revize edildi. “Anlamı yakalamak için çok endişem vardı.”

Ağlamaları görsel olarak ifade etme çabaları devam etti. “Beni ağlatan ve sonunda özgür hissettiren bir hikaye anlatmak istedim. Her hareketimizi anlamlandırmaya karar verdik.

“Ana noktası olarak seçtiği dans sahnesi koro kısmıdır. Panzehiri boğaza koyma hareketi var. Ama herhangi bir etki hissetmiyor. Dikkat edilmesi gereken bir koreografi olarak “Bu nedir?” Diye atıyorum.” dedi.

Kang Daniel, parmak uçları ve gözler dahil en küçük ayrıntıya bile dikkat etti. Dansçılarla tek vücut gibi hareket ediyor. Yüksek mükemmellik performansı doğdu. “Renk örneğinde çok az hareket var” dedi, beklentileri sordu.

Bulduğu ‘anti-nokta’ nedir? “Dinlenmek ve sağlık nedenleriyle kendime bakmak için zamanım oldu. Anti-noktam yanımdaki insanlardı. Yanımda birinin olması beni güvende hissettirdi.”

Bu sayede ivme kazandı. Virgül olmadan koşabilirim. İlk adım renk üçlemesi serisidir. Üç ana renk yaptılar: Xi’an, Macenta ve Sarı.

Artık çeşitli renkleri karıştırma imkanı var. Kendi türünü güçlendirmek istediğini de sözlerine ekledi.

Kang Daniel, “Ne kadar ilerlediğimi bilmiyorum” dedi, ancak mütevazı tutkusunu ifade ederek, “Kendi müziğimi dürüst ve sade bir şekilde yapmaya devam etmek istiyorum” dedi.

“Sarı” nın birçok insan için bir güç olacağını umuyordum. Üzgün ​​olduğumda bazen hüzünlü müzik dinlerim. “Umarım Sarı yorgun olanları rahatlatır” dedi kuvvetle.

Son olarak, “Renk serisi bitti diye müzik rengim hiç kaybolmuyor. Umarım gelecekteki hareketlerimi dört gözle bekliyorsunuz.”

Bu arada, Kang Daniel yeni albümünü bugün saat 18: 00’de belli başlı müzik sitelerinde yayınlayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu