K-DramaK-Medya

“Joseon Exorcist” İçin Yayınlanmayı Durdurma Dilekçesi Sadece Bir Günde 127.000’den Fazla İmza Toplandı

“Yayının derhal durdurulmasını talep ediyoruz.”

SBS dramasını çevreleyen tartışma  ,  Joseon Exorcist  Mavi Saray’a ulaştı .

Joseon Exorcist’i SBS’nin Mavi Saray’ın resmi web sitesindeki yayın programından çıkarmak için resmi bir dilekçe oluşturuldu.

Dilekçe, “drama bir fantezi kategorisine giriyorsa yepyeni karakterler yapmaları gerekirdi” şeklinde endişelerle gündeme getirildi. Gerçek tarihi figürler kullandılar. Yabancı izleyiciler bu diziyi izlerse, dizideki Joseon dönemi karakterlerinin tasvirinin gerçek olduğunu düşünecekler. “

Kaldırılması için dilekçe verenler, bunun sadece belirli bir durum olmadığını, aynı zamanda gelecekteki olası tüm olayları önlemek istediklerini açıkça belirtiyorlar.

Mavi Saray’dan, tarihimizin ciddi şekilde çarpıtılmasının gelecekte meydana gelmesini önlemesini istiyoruz.

-Mavi Saray dilekçesi

Dilekçeyi, “bu tür sorunlu konularla dramada yer almayı seçen oyunculardan bunu yapma kararlarını yansıtmalarını isteyerek” sonuçlandırdılar.

Daha önce, Joseon Exorcist çok sayıda farklı Çinli sahne sergileyen bir sahnenin yayınlanmasının ardından kendilerini sıcak suda buldu. Dizi, Güney Kore tarihinin yanlış tasvir edilmesinden dolayı daha da fazla incelemeye alındı ​​ve bu da tartışmayı artırdı. Tepkilerin ardından, reklamverenler diziden çekilmeye başladı ve bu da SBS’nin bu haftaki bölümün yayınlanmasını durdurma kararıyla sonuçlandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu