K-Magazin

BTS Jimin “Jimin Etkisi”ni Dünyada Trendlere Girerek Kanıtladı

6 Mart’ta BTS’den Jimin, “Jimin Etkisi”ni internette viral olarak bir kez daha kanıtlamış oldu.

İsveçli bir şarkıcı olan Zara Larsson, dansın çok yumuşak ve pürüzsüz olduğunu ve videodan çıkamadığını söyleyerek BTS dans videosunu Twitter’da paylaştı. O dans videosundan Jimin birisinin dikkatini çekti ve @_meradelima adlı kullanıcı “Sarı saçlı dansçı kim? Onu izlemeden duramıyorum, dansı çok yumuşak.” diyerek Jimin’in dansına hayran kaldığını söyledi.

@_meradelima sarı saçlı dansçının Jimin olduğunu öğrenince “Oh, Jimin!(The Jimin) o zaman şaşırılacak bir şey yok, varlığının çok güçlü olduğunu hissedebiliyorum.” dedi.

“The Jimin” ifadesi MTV Birleşik Krallık Twitter hesabının dikkatini çekti ve @MTVUK hesabından “tamam ama The Jimin” tweeti atıldı. MTVUK’nin ardından hayranlar Jimin’in bu yarattığı etkiyi takdir etmek için hesaplarından Jimin fotoğraf ve videolarını “The Jimin” yazarak paylaştılar.

Hayranların yoğun tweetlerinden dolayı “The Jimin” Twitterda dünyada trende girdi ve 20 saatten uzun bir süre başka ülkelerde de trendde bulunmaya devam etti.

Urban Dictionary’de (İngilizce argo ve sokak sözlüğü) “Jimin Effect” bir tanım olarak eklendi ve Jimin’in en ufak bile bir şey yaptığında her yerde konuşulması ve gündeme oturmasını tanımlamak için kullanılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu