K-MagazinK-Pop

‘Record Setter’ Jungkook, 2021 yılında şu ana kadar 21 rekor kırdı

Jungkook, son zamanlardaki mavi saçları Vlive ile tüm zamanların üç rekorunu kırdı. Jungkook, VLIVE Geçmişinde En Gerçek Zamanlı İzleyiciler ve Şimdiye Kadarki En Çok Yorum Rekorlarını Kırdı! Vlive, 32 dakikada 10 milyon görüntüleme elde etti ve bu, Vlive tarihinde bunu başarmanın en hızlı zamanıdır.

Ayrıca, şu anda TikTok’ta 36 milyardan fazla görüntülemeye sahip bir hashtag’e sahip olan tek kişi. Yılın başından bugüne kadar Jungkook, son iki ayda 6 milyardan fazla görüntülendi ve bu rekoru elinde tutmaya devam etti.

Jungkook, Twitter’da mavi saçlı selca tweetiyle birçok rekora imza attı.

►1 milyon retweetli 5 tweet’i olan tek kişi o.

►Jeon Jungkook, Amerika Birleşik Devletleri’nin eski ve şimdiki başkanı Barack Obama ve Joe Biden’e, dünyada 3.000.000’den fazla beğeni ile birden fazla tweet’e sahip olan tek kişi olarak katılıyor.

►Twitter’da 700 bin yorumu aşan iki tweet’i olan tek kişi o.

►Üç tweet’inden 500 bin yorumu aşan ilk kişi o.

2021 tweetleri:

►Jungkook kendi rekorunu kırdı ve sadece 12 saatte 1 milyon retweetleri aştı. Önceki rekoru sarı saçlı selca ile 16 saatti.

►Jungkook’un mavi saçlı selca tweet’i sadece 46 dakikada 1 milyon beğeniye ulaştı ve bunu yapan en hızlı bireysel tweet oldu.

►Mavi saçlı selça tweet’i Twitter’da 2 milyon beğeniye ulaşmak için bir sanatçının en hızlı tweet’i (7 saat) oldu.

►Jungkook’un sarı saçlı selfi, Twitter’ın sadece 9 saat 46 Dakika içinde 600 bin yoruma ulaşan en hızlı tweet olma rekorunu kırdı.

►Ayrıca Twitter’daki en hızlı 200K, 300K, 400K, 500K yorumların rekorlarını elinde tutuyor.

Jungkook’un şarkıları;

Jungkook’tan “My Time”, 50. haftasını Billboard World Digital Song Sales’te geçirerek Jungkook’u 50 hafta ile 2 solo (My Time ve Euphoria) olan ilk ve tek Koreli Idol haline getirerek rekoru kırdı

Jungkook, sololarından birine Euphoria ile birlikte tam bir yıl boyunca Billboard World Dijital Şarkı Satışları listesi veren ilk K-Pop Idol oldu.

Euphoria şu hale geldi:

►Koreli bir erkek idolün ilk solo şarkısı

►Spotify’da 200 milyon yayına ulaşan ilk Kore B tarafı parçası

►İlk BTS solo şarkısı

Euphoria, Spotify’ın En Çok Dinlenen 10 BTS parçasına giren ilk BTS solo şarkısı oldu.

Başlangıçta Jungkook’un karışık listesi anlamına gelen ‘Stay’, Billboard World Digital Song Sales Chart’da 1 numaraya, ‘BE’den 1 numaraya ulaşan İlk B tarafı Şarkısı’na ulaştı. “My Time” ve “Your Eyes Tell” ile birlikte Jungkook artık listedeki 3 # 1 Şarkıya sahip ve bu rekora ulaşan ilk üye.

Jungkook tarafından bestelenen Stay, ABD Amazon’un En Çok Satan Şarkıları’nın Yıl Sonu listesinde EN İYİ İlk Kpop Idol şarkısı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu