K-Magazin

Pledis Entertainment, Seventeen’den Mingyu’nun zorba olduğu iddiaları reddetti

Pledis Entertainment, Seventeen’den Mingyu’nun zorba olduğu yönündeki tüm suçlamaları reddetti.

Şirket şöyle bir açıklama yaptı:

Merhaba, biz Pledis Entertainment’ız.

Seventeen’in Mingyu’nun okul günleri hakkında internette yapılan suçlamalar hakkında bir açıklama yapıyoruz. İlk olarak, daha hızlı bir açıklama yapmadığımız için özür dileriz. Suçlamalar yapıldıktan sonra, Mingyu ile iddia edilen olayları teyit etmek için uzunca bir süre araştırma yaptık. Bu süreçte, söylenenlerle gerçekte olanlar arasında farklılıklar olduğunu teyit ettik.

Son zamanlarda okul zorbalığıyla ilgili birçok durum olduğu için, şirketimiz gerçeklerin kapsamlı ve kesin bir kontrolünün gerekli olduğuna inanıyordu ve şu anda her ayrıntıyı kontrol ediyoruz. Açıklamamız bu yüzden gecikti.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, gerçeği teyit edebilmek için mağdurlarla iletişim kurmak için çeşitli yöntemler kullandık. Şu anda hala insanlarla iletişim kuruyoruz ve ne olduğunu öğrenmek için çeşitli sınıf arkadaşları ve diğer tanıklarla görüşüyoruz.

Size şu ana kadar öğrendiklerimizi söylemek gerekirse, Mingyu’nun engelli bir sınıf arkadaşına zorbalık yaptığı iddiası tamamen yanlış. Mingyu, kurbanın kim olduğunu açıkça hatırladı, bu yüzden soruşturmalardan sonra sınıf arkadaşının annesiyle iletişime geçebildik. Kontrol ettikten sonra, Mingyu ve sınıf arkadaşının arkadaş olduğunu doğruladı. Sınıf arkadaşının annesi gerçek zorbaların isimlerini bizimle paylaştı ve biz de bunu onunla doğruladık.

Şu anda, sınıf arkadaşları toplumda yer edinmiş kişiler ve geçmişlerinin bilinmesini istemiyorlar. Buna rağmen, Mingyu’nun ayrıntılarını doğruladılar.

Mağdurların birçoğu temasa geçmek istemediği için zorluklarla karşı karşıyayız. Temasa geçilmesini istemeyenlere saygı duyuyoruz ve ayrıca gerçeği teyit etmek için her an bizimle görüşmek isteyen herkese kapılarımız açık.

Zorbalık durumlarında mağdura saygı duyulması gerektiğine inanıyoruz. Ancak, mağdurun kendisi de dahil olmak üzere gerçeği doğrulamak için gerekli adımları atmamız gerektiğine de inanıyoruz.

Rahatsızlık verdiğimiz için bir kez daha özür dileriz.

Yayınlanan duyuru ile ilgili senin düşüncelerin neler?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu