K-PopUncategorized

BLACKPINK, Birleşmiş Milletler’in İklim Kampanyası Savunucuları Oldu!

YG Entertainment tarafından sağlanan bu fotoğraf, BLACKPINK’in Seul’deki İngiliz Büyükelçiliği’ndeki bir etkinlik sırasında Güney Kore’nin İngiliz büyükelçisi Simon Smith’ten bir mektup aldığını gösteriyor. (Yonhap)

BLACKPINK, resmi olarak Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nın (COP26) savunucusu olarak seçildi!

25 Şubat’ta BLACKPINK üyeleri, İngiltere Büyükelçisinin Seul’deki ikametgahında resmi bir randevu törenine katıldı ve burada Başbakan Boris Johnson tarafından yazılan kişisel bir mektubu aldılar.

Boris Johnson mektubunda, BLACKPINK’i iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratan son videolarının başarısından dolayı tebrik etti ve şöyle yazdı: “Bölgenizdeki İklim Eylemi # COP26 ‘adlı son videonuz büyük bir başarıydı ve sosyal medyada 10 milyondan fazla kez görüntülendi platformlar. İklim değişikliği, çağımızın en önemli meselesi… Bu kritik konuya sesinizi vermek için bu anı seçmiş olmanız harika.

İngiltere’nin Güney Kore Büyükelçisi Simon Smith, “İngiltere Büyükelçiliği Seul, COP26 öncesinde BLACKPINK ve YG Entertainment ile çalışmaktan heyecan duyuyor. Gelecek nesiller için gezegenimizi korumak için şimdi harekete geçmeliyiz. Dünya çapındaki tüm BLINK’lerin bu yolculukta bize katılacağını umuyoruz. “

Bu arada BLACKPINK üyeleri, “İlk adım, iklim değişikliği konusunda kendimizi eğitmek. Neler olduğunu bilmemiz gerekiyor çünkü bu hepimizi etkiliyor. Daha fazlasını öğrenmek istiyoruz ve umarız hayranlarımız da öğrenir. “diye ekledi.

Kasım 2021’de Birleşik Krallık’ta yapılması planlanan yaklaşan BM İklim Değişikliği Konferansı, iklim değişikliğiyle mücadele için gereken acil eylemi hızlandırmak amacıyla dünya liderlerini bir araya getirecek.

YG Entertainment tarafından sağlanan bu fotoğraf, BLACKPINK’in Seul’deki İngiliz Büyükelçiliği’ndeki bir etkinlik sırasında (Yonhap)

BLACKPINK, bunlara ek olarak yine aynı tarihte YouTube hesabından “CALLING ALL BLINKS: CLIMATE ACTION IN YOUR AREA! #COP26 ” isimli bir de video yayımladı.

BLACKPINK’in YouTube hesabından yayımladığı ‘İklim Değişikliği’ videosu.

Aralık ayında BLACKPINK, bu Kasım ayında İngiltere’nin başkanlığı altında İskoçya’nın Glasgow kentinde yapılması planlanan 2021 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nı tanıtan bir videoda yer aldı.

Dörtlü, sosyal medyadaki en etkili müzisyenlerden biri olarak kabul ediliyor ve YouTube kanalı için 57,7 milyon aboneye sahip, Amerikalı pop yıldızı Justin Bieber’den sonra en çok abone olan ikinci kanal.

Kaynak (cr): Yonhap News Agency (@yna.co.kr)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu