K-MagazinK-Pop

South China Morning Post’a göre BTS’den Jungkook ve Jimin, Blackpink’ten Lisa ve Jennie K-Pop’un en göze çarpan yıldızları.

South China Morning Post (SCMP), Alibaba grubuna ait popüler bir Hong Kong merkezli İngilizce gazetedir. SCMP, 2019’da yapılan profesyonel bir ankete göre Hong Kong’daki en güvenilir ücretli gazete olarak kabul edildi.

SCMP kısa süre önce “K-pop Hakkında Bilmeyebileceğiniz 10 Şey” başlıklı bir makale yayınladı ve K-pop hakkında hayran olmayanların bilmeyebileceği 10 ilginç gerçeği ortaya çıkardı.

Makalenin girişinde SCMP, BTS Jungkook ve Jimin’i ve Blackpink’ten Lisa ve Jennie’yi Kore dalgasının “Öne Çıkan Yıldızları” olarak öne çıkarıyor. Medya bu konu hakkında şunları yazdı:

“Kore dalgası – veya hallyu – dünyayı kasıp kavurdu. Güney Kore’nin K-pop idolleri, BTS üyeleri Jungkook ve Jimin ve Blackpink’ten Lisa ve Jennie gibi göze çarpan yıldızlarla artık dünyanın en büyük ünlüleri arasında yer alıyor.

Hem hayranları hem de yerel halk arasındaki büyük popülaritesinin yanı sıra birinci sınıf başarıları ve rekorları ile bu dört idolün şu anda dünyanın en ünlü ve önde gelen K-pop yıldızları olduğu çok açık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu