K-MagazinK-Pop

‘School Rapper 4’ yarışmacısı, yarışmadan önce cinsel saldırı suçunu işlediğini itiraf etti

20 Şubat’ta Mnet, 19 Şubat’ta ‘School Rapper 4’ün sezon galasında rol alan rapçi Kang Hyun’un diziden çıkarılacağını resmi bir açıklamada doğruladı.

Cuma günü ‘School Rapper 4’ün prömiyerinden kısa bir süre sonra, bir netizen çevrimiçi bir toplulukta 2018’de Kang Hyun tarafından cinsel saldırıya uğradığını paylaştı. 2 milyon KRW (~ 1.800 USD) para cezasına çarptırıldı. Ancak davadan sonra bile Kang Hyun kişisel bir özür dilemedi, dedi. Kang Hyun’u TV’de görmenin travmatik olduğunu belirterek yazdıklarını sonlandırdı.

Mnet, “‘School Rapper 4’ün prodüksiyon ekibi 40 yarışmacının hepsiyle detaylı bireysel görüşmeler gerçekleştirdi; ancak bu olayla ilgili Kang Hyun’dan tarafımıza bir bilgi gelmedi. Prodüksiyon ekibi bu olayı internette gördükten sonra öğrendi. Bununla ilgili olarak, Kang Hyun bir rahatsızlığa neden olduğu için özür dileyerek programdan ayrılma niyetini ifade etti. ” açıklamasında bulundu.

Yayın istasyonu, “Kang Hyun tüm yayınlardan kaldırılacak. Rahatsızlık için izleyicilerden içtenlikle özür dileriz.” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu