K-MagazinK-Pop

Jimin’in babası, salgın hastalıktan etkilenen çocuklar için WeAja Hayır Kurumu’na yürekleri ısıtan bir bağış yaptı

BTS’nin ana dansçısı ve baş vokalisti Jimin, dünya çapında hayranlara ilham veren ve önemli konularda farkındalık yaratmaya çalışan bir hayırsever olarak tanınıyor. BTS Jimin’in bu olağanüstü özelliği kimden aldığını görmek için uzaklara bakmaya gerek yok.

BTS Jimin’in babasının, geçen yıl memleketi Busan’da düzenlenen WeAja Charity Bit Pazarı’na imzalı bir BTS “Map of the Soul: Persona” albümünü bağışladığı ortaya çıktı. Tüm gelirler, koronavirüs pandemisinden etkilenen düşük gelirli ailelerin çocuklarını desteklemek için kullanıldı.

WeAja Charity Bit Pazarı, Güney Kore’nin gün boyu süren en büyük bit pazarıdır ve 2005’teki başlangıcından bu yana 1,7 milyar won kazanmıştır ve tüm gelirler yetersiz gelir seviyesine sahip ailelerin çocuklarına gitmektedir. Halk figürleri ve ünlülerin bağışları bir müzayedede satılır. Busan’daki müzayede geçen yıl 14 Kasım’da gerçekleşti.

Bu, baba-oğul ikilisinin sessizce bağış yaptığı ilk etkinlik. Geçen yıl, Jimin’in babası Jimin’in 100 milyon KRW bağışını, Güney Jeolla eyaletindeki öğrenciler için kullanılmak üzere Jeonnam Eğitim Ofisi başkanına oğlu adına teslim etti. Jimin’in babası geçen yıl Chuseok kutlamaları için Busan’da yaşayan 100 aileye ton balığı seti bağışladı. Ayrıca, 2019’da Jimin’in babası, Jimin’in 100 milyon KRW’lik bağışını, düşük gelirli ailelerden gelen öğrencilere yardım etmek için kullanılan Busan Eğitim Ofisine bizzat verdi.

Bu yılın başlarında, Jimin’in babası Busan Sanat Lisesi Dergisi ile röportaj yaptı ve hayır işleri yapmakla ilgili düşüncelerini paylaştı. Jimin’e kendi ile birlikte yardım ettiği için teşekkür etti. Ayrıca, gönüllü sosyal hizmet yapmanın hayatının uzun zamandır bir parçası olduğunu söyledi ve Jimin’in hayranlarının da aynı şeyi yaptığını görmenin harika olduğunu belirtti.

Jimin’in hayranlarının çoğu her yıl düzenli bir şekilde çeşitli hayır faaliyetlerini desteklemek ve organize etmek için bir araya geliyor, Jimin’in ve babasının cömert eylemleri olumlu bir etkileşim haline geldi. Jimin ve babası, “İyi Bir İnsan Olun” gündemini yayarak sürekli olarak bunu öne çıkaran yaşayan melekler.

Jimin ve babası umarım her zaman böyle devam edersiniz

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu