MV

IU, Peri Masalı Gibi Yeni Şarkısı ‘Strawberry Moon’

Şarkıcı IU, yeni şarkısı ‘Strawberry Moon’ ile bir peri masalı gibi rahatlık verdi.

IU, dijital şarkısı ‘ Strawberry Moon’u 19 Ekim gece yarısı çeşitli online müzik siteleri aracılığıyla yayınladı.

Mart ayındaki 5. albüm olan ‘LILAC’tan 7 ay sonra çıkan yeni albümü ‘Strawberry Moon’, IU’nun kendi bestelediği bir şarkı ve sözleri bir peri masalı gibi etkileyici. Canlandırıcı piyano melodisi ve IU’nun hassas sesi mükemmel bir uyum içindeydi.

Özellikle
“Yeşillerde bizi teselli et / Büyük bir çilekli ayın kepçesi / Seni bana emanet edeceğim eh-oh”, “Rüzgarı kır / Çok havalı / Hayat nasıl daha fazla mükemmel ooh” gibi tekrarlanan koro sözleriyle sıcacık bir teselli oldu.

Yayınlanan müzik videosu, ‘Lilac’ ile de uyumlu olan renkli görsel güzelliğiyle dikkat çeken Flipevil ile çalışılarak oluşturuldu. IU’nun ‘Strawberry Moon’a gittiği sahne rüya gibi bir şekilde ifade ediliyor.

IU’nun tam tersi olarak görünen Lee Jong-won, tvN’nin kısa süre önce sona eren ‘Wise Doctor Life Sezon 2’sinde yer aldı. Lee Jong-won ile ‘Strawberry Moon’da tanışan IU, sıcak bir kimya ile övündü.

Saat 18.00’de yayınlanan müziklerin yaygınlaştığı bir durumda, IU alışılmadık bir şekilde şarkıyı gece yarısı yayınladı. Müzik sitesinin yeniden düzenlenmesinden sonra saat 1’den 7’ye kadar olan performans grafiğe yansıtılmayacaktır. Bu nedenle, ‘Strawberry Moon’ yayınlandıktan sonra sabah 7’ye kadar listelerde olamaz. Çıkış tarihini liste performansından çok şarkısının ruh haline göre belirleyen IU’nun hamlesi dikkat çekti.

2017’de sabah saat 7’de ‘Sonbahar Sabahı’nı yayınlayan IU bir keresinde, “Bence birincilik, notlar ve satışlar önemli ama bence dinleme keyfi de aynı derecede değerli.” O zaman ajans, “Bu şarkı, IU’nun içtenliğinden bir hediye gibi, notları ne olursa olsun hayranların güzel bir sonbaharı karşılaması için küçük bir yardım olmak istiyor.” dedi.

Yayınlanmadan önce IU, “Bu, kimsenin onu duyduğunda fazla düşünmesine veya üzülmesine neden olmayan bir şarkı.” diyerek beklentileri yükseltti.

Bu arada, IU’nun ‘Strawberry Moon’ şarkısı 19 Ekim gece yarısı çeşitli çevrimiçi müzik siteleri aracılığıyla yayınlandı.

Yoluyla
www.xportsnews.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu