K-MagazinK-Pop

Hayranlar, Pledis Entertainment’ın NU’EST’e kötü muamelesini protesto etti

18 Şubat’ta NU’EST hayranları (LOΛE), yakında 9. yıldönümlerini kutlayacak olan Pledis eğlencesinin en kıdemli erkek grubu için daha iyi şartlar talep ettiler. ve #PledisStopNUESTMistreatment etiketini kullanmaya başladılar.

NU’EST, 15 Mart 2012’de çıkış yaptılar ve Pledis eğlencesi altındaki ilk erkek grup oldular. NU’EST’in kötü yönetimi birçok K-pop hayranı için yeni bir haber olmayabilir. Çıkışları oldukça başarılıydı hatta uzun süre müzik dinleme sitelerinde üst sıralarda yer aldılar ve ilk klipleri ‘Face’, en uzun süre en çok görüntülenen ilk müzik videosu olarak uzun süre yerini korudu. Ancak Pledis’in onları doğru şekilde tanıtmaması ve onları uzun süre başka ülkelere göndermesi yerli hayranlarıyla temasını kesmesi sebebi ile, fandomları dağılmanın eşiğine gelene kadar küçüldü. İşte o zaman NU’EST (sağlık nedenlerinden dolayı Aron hariç), grubu kurtarmak için son şans olarak bir hayatta kalma programı olan 101 season 2’ye katılmaya karar verdiler.

Eleştirilerle karşı karşıya kalmalarına rağmen, devam ettiler ve Minhyun’un ilk 11’e ulaştığı ve Wanna One’a girdiği finale ulaştılar. Diğer üyeler, Wanna One’a girmemiş olsalar bile, halktan ve hayranlardan hala büyük destek görüyorlar. Eski şarkıları ‘Hello’nun aniden ortaya çıkması ve aldıkları tüm destek onları tekrardan güçlü kıldı.

Bu ve buna benzer nedenlerle, kişisel Instagram hesaplarında paylaşılanlar ve Weverse’de gönderi paylaşan üyeler dışında hiçbir içerik almayan hayranlar, kolektif bir öfke yaşadı ve Pledis’ten grup için daha iyi bir muamele talep ediyorlar.

Hayranları taleplerini şu şekilde listeleyebiliriz.

• Daha iyi sosyal medya yönetimi

• Doğru geri dönüşler

• Yayınlanan içeriklerle ilgili altyazılar

• Grup / birim / solo programları için çeşitli fırsatlar sunmak

• Daha uzun geri dönüş teaser süresi

• L.O.Λ.E STORY: NU’EST LAB’ın devamının getirilmesi

Bunlar taleplerden sadece birkaçı.

İşte tüm kötü muameleyi ayrıntılı olarak açıklayan bir tweet.

Ayrıca, birkaç ay önce ve ondan daha da önce de Ren, Instagram hikayesinde aldığı kötü niyetli yorumları yayınladı.

Tercüme: Kötü niyetli paylaşımlar göndermeyi bırakın, 😄 Bana ne yapacağımı söyleyerek harcadığınız zamanı ayırın ve kendinize odaklanın.
Tercüme: Meditasyon? Bu sadece meditasyonla çözülebilecek bir şey değil.

LOΛE’ler toplu olarak Pledis’e ve trend olan hashtaglere e-posta göndermesine rağmen, henüz bu kötü niyetli yorumculara karşı herhangi bir geri bildirim veya yaptırım sağlanmadı. Artık hayranlar da üyelerin bu tür yorumlardan daha iyi korunmasını talep ediyor.

Hashtag, 100.000’den fazla tweet ile çeşitli ülkelerde uzun süredir trend olmasına rağmen, Pledis Şirketi henüz yanıt vermedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu